KEELATUD VIHM

Kaks vana sõpra – Hispaania filmitegijad – režissöör Sebastián (Gael García Bernal) ja produtsent Costa (Luis Tosar) saabuvad Boliivia väikelinna mängufilmi väntama.

Nende eesmärgiks on näidata kuidas Cristopher Columbus omal ajal avastatud maa ja rahva jõhkralt anastas. Boliivia on aga valitud võtteplatsiks ennekõike sellepärast, et seal saab statiste kahe dollari eest päevas. Nii et ajalugu hakkab end tahtmatult kordama. Idealistist Sebastiánile käib see paralleel vastukarva, pragmaatilisem Costa ei lase ennast sellest vastuolust häirida. Kohalike elu hakkab aga võttemeeskonna tööd üha rohkem mõjutama, kuna linnakeses puhkenud veesõja liider on filmitegijate poolt näitlejaks värvatud Daniel. Seni kuni Boliivia inimesed võitlevad õiguse eest tasuta joogiveele, võitleb filmirezhissöör üha palavamates tingimustes oma idee eest. Rahutuste edenedes panused tõusevad.

“Keelatud vihm” on film filmitegemisest, kuid ka ambitsioonikas ning õnnestunud kombinatsioon usu, õigluse, poliitika ning kunsti kokkupuutekohtadest. Film oli Hispaania Filmiakadeemia kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile ning publiku lemmik Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil.

 

Leviõigused lõppenud.