Jokker

Warner Bros. Picturesi filmis “Jokker” kehastab samanimelist peategelast Oscarile kandideerinud Joaquin Phoenix, kelle kõrval saab näha ka Oscari-võitjat Robert De Nirot. Filmi lavastaja, produtsent ja kaasstsenarist on Oscarile kandideerinud Todd Phillips.

“Jokkeri” keskmes on ikooniline põhivaenlane ning tegu on seni kinoekraanidele jõudmata algupärase ja iseseisva looga. Phillips mitte ainult ei uuri süvitsi ühiskonnast kõrvale heidetud meest Arthur Flecki (Phoenix), vaid räägib üldisemalt hoiatava loo.

Filmis astuvad veel üles Zazie Beetz (“Deadpool 2”), Frances Conroy (telesari “Ameerika õudukas”, Hulu sari “Castle Rock”), Marc Maron (telesarjad “Maron”, “Glow”), Bill Camp (“Punane varblane”, “Molly mäng”), Glenn Fleshler (telesarjad “Billions”, “Barry”), Shea Whigham (“Esimene inimene”, “Kong: pealuu saar”), Brett Cullen (“42”, Netflixi “Narcos”), Douglas Hodge (“Punane varblane”, telesari “Penny Dreadful”) ja Josh Pais (tulevane “Motherless Brooklyn”, “Stiilne lahkumine”).

Phillips (“Pohmaka” triloogia) lavastas stsenaariumi, mille kirjutas kahasse stsenarist Scott Silveriga (“Võitleja”) DC koomiksite tegelaste põhjal. Filmi produtsendid on Joint Effortist Phillips ja Bradley Cooper, ning Emma Tillinger Koskoff. Tegevprodutsendid on Walter Hamada, Michael E. Uslan, Aaron L. Gilbert, Joseph Garner, Richard Baratta ja Bruce Berman.

Phillipsi meeskonda kuulusid operaator Lawrence Sher (tulevane “Godzilla II: koletiste kuningas”, “Pohmaka” triloogia), kunstnik Mark Friedberg (“Selma”, “Imeline Ämblikmees 2”), monteerija Jeff Groth (“Sõjakoerad”, Pohmakas 3”) ja Oscari-võitjast kostüümikunstnik Mark Bridges (“Nähtamatu niit”, “Artist”).

“Jokker” on Warner Bros. Picturesi, Village Roadshow Picturesi, BRON Creative’i ja Joint Effort Productioni koostöös sündinud Todd Phillipsi film, mis jõuab kinodesse 4. oktoobrist 2019 ja mida levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures. Eellinastus 3. oktoobril 2019.

NB! Alla 16-aastastele keelatud!