Ingmar Bergmani retrospektiiv: Vaikus

Õed Ester ja Anna ning viimase poeg Johan reisivad nimetus Euroopa riigis ning peatuvad suursuguses, peaaegu tühjas hotellis. Õdede vahel laiutab jääkülm distants. Haiglane ja intellektuaalne Ester otsib lähedust, inimlikku soojust, kuid meelas ja hedonistlik Anna peab paremaks lahkuda hotellitoast, et otsida elamusi linna pealt ning võõraste seltskonnast. Samal ajal jääb Johan omapäi ekslema hotelli hiiglaslikesse koridoridesse.

Film põhjustas nii mõnegi kulmukergituse ajastu kohta tugevalt seksuaalse sisu pärast. Ja ehk just seetõttu sai sellest ootamatult kassahitt, mida vaadati innukalt üle maailma.

“Vaikus” on viimane osa triloogiast, kuhu kuuluvad ka “Nagu peeglis” ja “Armulaualised”.

Reklaamiks tuleb öelda, et see on erootiline film. Erootiline on isegi kaameraliikumine. Filmi saladus on siiski vaimu võim keha üle. Ülisensuaalne naine on kättemaksuks ostsustanud seksiseiklustega armukadedaks ajada oma õde, kes haiguse tõttu voodisse aheldatud. Seksuaalne võimuvõitlus kulmineerub aga vaimu triumfiga. Haige, kuid tark naine õpetab õe pojale võõrkeelt, juhatades poisi vaimsetele radadele, kuhu ta emal iial pääsu pole. Vaikus on Vaimu omadus, varjudes maise ja kehalise maailma eest.
– Rainer Sarnet

Retrospektiivi kureerib Rainer Sarnet.
Filmi toob kohale DHL.
Pilet kõigile 6.50€. Ostes viis või enam piletit, on ühe pileti hinnaks 5 €.

Eriprogrammi Ingmar Bergmani retrospektiiv kirjeldus

Bergman on nii suur, et suure osa tema loominguga pole võimalik isiklikult suhestuda. Ka Bergman ise leidis oma ligi 50 filmi hulgast tagantjärgi ainult mõnega kontakti. Tema 60ndatest aastatest pärit must-valged filmid, millesse on kõige ägedamalt koondunud kõik tema teemad, stiil ja näitlejad. Lisaks aga ka ajastule omane mässumeelsus nii sisus kui vormis. Ingmar Bergmani retrospektiivis tulevad esitlusele järgmised 60ndatest pärit filmid:  "Seitsmes pitser", "Neitsiallikas", "Läbi peegli", "Talvevalgus",  "Vaikus", "Persona" ja "Hunditund".
Retrospektiivi kureerib Rainer Sarnet.

Varasemalt Ingmar Bergmani retrospektiiv sarjas linastunud filmid

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Hunditund

31.10.2018

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Persona

30.10.2018

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Armulaualised

28.10.2018

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Nagu peeglis

27.10.2018
  •  
  • 1 / 2