Ingmar Bergmani retrospektiiv: Hunditund

Kunstnik Johan Borg (Max von Sydow) taandub oma naise Almaga (Liv Ullmann) väiksele saarele, mis osutub aga hinge ja teadvuse hämarates soppides pesitsevate deemonite mängumaaks. Unenägude ja reaalsuse segunedes püüab Alma kaitsta oma abikaasat, kelle üle loojanatuuri varjukülg üha enam võimust võtab.

Kaks aastat varem linastunud “Persona” (1966) menu julgustas Bergmani, kes soovis trotsida harjumust publikule liigselt vastu tulla, kuid kartis, et paljuski isiklik “Hunditund” vaataja ükskõikseks jätab ning pelgalt kõrgi peeglisse vaatamisena mõjub.

“Hunditund” toob Bergmani loomingusse uued elemendid, – romantilise iroonia ning õudusfilmisugemed – mida režissöör kerge muhelusega parodeerib.

Hunditund on pimedaim aeg vastu hommikut, kui kõige rohkem inimesi sureb ja sünnib. Hämar hetk, mil kõik tekib ja kaob. Näiteks ka kunstilooming. “Hunditund” ongi film kunstniku loomise sunnist, millele ta alluma peab. Kuid pimeduses võivad ta hinge iilida ka deemonid ja kunstniku hävitada. Isegi kui kunsti teema ei puuduta, võib seda nautida kui psühholoogilist õudusfilmi, sest deemonid on tõeliselt õõvastavad. Atmosfäär sürrealistlik, laes kõnnib mees.
– Rainer Sarnet

Retrospektiivi kureerib Rainer Sarnet.
Filmi toob kohale DHL.
Pilet kõigile 6.50€. Viis või enam piletit ostes on pileti hinnaks 5€.

Kolmapäev
31.10.2018

18:30

Eriprogrammi Ingmar Bergmani retrospektiiv kirjeldus

Bergman on nii suur, et suure osa tema loominguga pole võimalik isiklikult suhestuda. Ka Bergman ise leidis oma ligi 50 filmi hulgast tagantjärgi ainult mõnega kontakti. Tema 60ndatest aastatest pärit must-valged filmid, millesse on kõige ägedamalt koondunud kõik tema teemad, stiil ja näitlejad. Lisaks aga ka ajastule omane mässumeelsus nii sisus kui vormis. Ingmar Bergmani retrospektiivis tulevad esitlusele järgmised 60ndatest pärit filmid:  "Seitsmes pitser", "Neitsiallikas", "Läbi peegli", "Talvevalgus",  "Vaikus", "Persona" ja "Hunditund".
Retrospektiivi kureerib Rainer Sarnet.

Järgmised filmid Ingmar Bergmani retrospektiiv sarjas

Ingmar Bergmani retrospektiiv

25.10.2018
18:00

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Seitsmes pitser

25.10.2018
18:30

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Neitsiallikas

26.10.2018
18:30

Ingmar Bergmani retrospektiiv: Nagu peeglis

27.10.2018
18:30
  •  
  • 1 / 2