menuimage Must Käsi
#Freedom Fries
FREEDOM FRIES: Paris/Texas

Kestus 2h 25m

Riik Ameerika Ühendriigid

Režissöör Wim Wenders

Osatäitjad Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Paris, Texas” on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis on võitnud hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa ja žürii preemia 1984. aasta Cannes´i filmifestivalil.

See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonna taasühinemise lugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameer...Näita rohkem

Paris, Texas” on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis on võitnud hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa ja žürii preemia 1984. aasta Cannes´i filmifestivalil.

See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonna taasühinemise lugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameerikast, maast, kus inimesed ei suuda kusagil kanda kinnitada. See on ääretu, võimas ja rikkalike ressurssidega maa, kus inimesed võivad end lootusetult kaotada. Film kui kurb poeesia, mille ilu haiget teeb.

Robby Mülleri melanhoolsete päikesepõletatud maastike taustal loob meeleolu Ry Cooderi lummavalt kummituslik kitarr. Filmi krooniks on suurepärased osatäitmised Harry Dean Stantonilt ja Nastassja Kinskilt.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Freedom Fries”?

Ameerika kultusfilmide festival „Freedom Fries” on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele, lisades vürtsi Eesti kinomaastikule. Otsime kvaliteetkino aaretelaekast välja läbi aegade kõige huvitavamad, imelikumad ja harukordsemad linateosed. Kõik filmid linastuvad originaalkeeles ja eestikeelse subtiitriga (kui pole märgitud teisiti).

 

 

 

 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow