Dokiõhtu #55: Inna de Yard

Ehkki reggae-muusika õitsenguajaga seostatakse kõige sagedamini Bob Marleyt, on palju teisi, kes ei saavutanud rahvusvahelist aupaistet, kuid on endiselt armastatud Jamaikal ja reggae-fännide seas, lauljaid ja laulukirjutajaid, kes esindavad endiselt 1970. ja 1980. aastate muusikas peegeldunud vaimseid ja sotsiaalseid väärtusi. Nüüd laulavad nad taas kord neist väärtustest, mis on olulisemad kui iial varem, rahvusvahelisel turneel. Filmis „Inna de Yard“ teevad need muusikud (sh Ken Boothe, Winston McAnuffe, Kiddus I ja Cedric Myton) Kingstoni kohal kõrguval mäel asuvas stuudios üheskoos proovi, värskendavad tutvusi, jutustavad lugusid ja räägivad oma elust.

Režissöör Peter Webber vestleb nende kõigiga ükshaaval ning filmist saab ilmseks, et see nakatavalt rõõmsameelne muusika, mida nad esitama hakkavad, on midagi palju enamat kui lihtsalt nostalgiline retk minevikku. „Inna de Yard“ näitab, et reggae sotsiaalsed väärtused on endiselt ajakohased ning et muusika võimaldab vanemal põlvkonnal oma kirge noorematele kuulajatele edasi anda.

 

Filmile järgneb vestlusring, kus osalevad Ringo Ringvee, Aimar Ventsel, Päär Pärenson.

Film linastub vaid korra!
Pilet kõigile 6.50€!
Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020
18:30

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020
  •  
  • 1 / 16