Dokiõhtu #51: #naiste nauding

Barbara Milleri täispikk dokumentaalfilm "#naiste nauding" portreteerib viit julget, terast ja kindlameelset naist, kes ei lepi neile arhailis-patriarhaalse ühiskonna ja usulise kogukonna poolt peale surutud vaikiva rolliga. Uskumatu jõu ja positiivse energiaga võitlevad Deborah Feldman, Leyla Hussein, Rokudenashiko, Doris Wagner ja Vithika Yadav naiste seksuaalse vabaduse ja autonoomia eest, mis trotsib usulisi reegleid ja kultuurilisi tõkkeid. Kuid võit ei tule neile odavalt kätte: nad kõik on kogenud avalikku laimu, ähvardusi ja süüdistusi; neid on oma kogukonnast välja heidetud ning usujuhid ja fanaatikud on neid koguni surmaga ähvardanud.

"#naiste nauding" näitab, millised universaalsed mehhanismid määratlevad tänini naiste positsiooni eri kultuurides, usundites ja maailmajagudes: Jaapanist, Indiast ja somaali muslimite diasporaast kuni Brooklyni hassiidide kogukonna ja Euroopa katoliikliku vaimulikkonnani. Kõik filmi peategelased on jõudnud samale järeldusele: naise keha on allutatud meeste ihale ja mõeldud ennekõike soojätkamiseks ning naiste seksuaalset naudingut ja autonoomiat ei peeta mikski.

Need naised otsustasid häält tõsta ning näidata, kuidas julgus, jõud ja elurõõm võivad tõepoolest sotsiaalseid struktuure muuta.

 

Filmile järgneb vestlusring, kus osalevad Feministeerium.ee vedaja Aet Kuusik, Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti juht Gea Kangilaski ja Postimehe naisteka Sõbranna.ee peatoimetaja Dagmar Lamp. Vestlust modereerib Eesti Päevalehe kultuuritoimetaja Keiu Virro.


Film linastub vaid korra.
Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #66: Armumasin

15.02.2021

Dokiõhtu #65: Kosmoselaeva maa

07.12.2020

Dokiõhtu #64: Kruiisikuningas

09.11.2020

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020
  •  
  • 1 / 17