Dokiõhtu #38: UNELMATE IMPEERIUM

Kafkalik dokumentaalfilm noorest ja naiivsest ettevõtjast, kes asutab Hiina kinnisvarabuumi ajal „inimeste rentimise agentuuri“.

Chongqingi kinnisvarabuum ahvatleb 24-aastast Yanat tulevase rikkuse ja kuulsusega. Ta rajab agentuuri, mis varustab Hiina kinnisvaraarendajaid „valgete ahvidega“ – kõikvõimalikes rahvarõivastes välismaalastega, kes kogunevad tellimise peale uusehitiste avamistele ning loovad neis piduliku, jõuka ja ihaldusväärse atmosfääri, ehkki hooned ise jäävad pahatihti tühjalt seisma. Yana trotsib seda halastamatut absurdi oma maalähedase päritoluga. Taani dokumentalist David Borenstein, ise vana ja kogenud „valge ahv“, maalib inimkonna ajaloo suurimast kinnisvarabuumist pildi, mis kajastab ühtaegu asjassepühendatu kui ka väljaspool seisja vaatenurka.

„Hoolimata Hiina majandusime sätendava pealispinna all kobrutavast kahepalgelisusest ja ebameeldivusest, säilitab film tasakaalutletud lähenemise, kuni Borenstein uurib areneva kinnisvarabuumi tagamaid. Ent kui filmitegija jõuab punktini, kus ta ei suuda enam „valge ahvina“ esinemist ratsionaliseerida, asub „Unelmate impeerium“ halastamatult kritiseerima süsteemi, mis on läbinisti võlts ja õhku täis puhutud.“ – John Berra, V Cinema

 

Film linastub vaid korra.

Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #44: Kõrgeauline W

13.08.2018

Dokiõhtu #43: Filmitöötaja

09.07.2018

Dokiõhtu #42: Meie uus president

11.06.2018

Dokiõhtu #41: Sekspert kuuleb!

21.05.2018
  •  
  • 1 / 11