DOKIÕHTU #34: VIIMANE ŠAMAAN

Režissöör Raz Degan sukeldub oma debüütdokumentaalis ayahuasca maailma uurides selle hallutsinogeense joogi raviomadusi vaimse tervise parandamiseks.

Film jälgib noort ameeriklast Jamesi, keda vaevavad depressioon ja enesetapumõtted. Traditsiooniline meditsiiin, tabletikuurid ja elektriravi ei anna aga oodatud tulemust ning James suundub Peruu džunglisse alternatiivse hingeravi otsingutele.

Teekonnal kohtub ta mitmete indiaani ja mitte-indiaani šamaanidega, kellest osad on ilmselgelt petturid, kes kasutavad vaimset valgustust otsivaid valgeid turiste ja nende rahakotti julmalt ära.  Lõpuks viib rännak Jamesi kokku väikesest külast pärit šamaan Pepega ning ta osaleb Pepe juhendamisel ayahuasca teetseremoonial.

Džunglimeditsiin paistab töötavat ja Jamesiga toimub nii vaimne kui füüsiline muutus paremuse poole, mõttemustrid selginevad, pinged maanduvad ja kaob ära intensiivne surve defineerida oma isiklikku edu läbi Lääne ideoloogia. Jamesist saab taas päikesepoiss.

Kas ayahuasca tõesti töötab?  Film pakub fantastilist ja kohati ka jubedusttekitavat sissejuhatust indiaanlaste iidse maagilise ravimi ayahuasca kultuuri. Degan teeb oma filmiga küll kummarduse väärikale taimele, arvates, et selle tarbimine võib olla kõikide mentaalsete probleemide lahenduseks, ent see väike põnev film kraabib siiski vaid õrnalt  äärmiselt keerulise ja sügava n.ö. aya kultuuri pealmist kihti.

Film linastub vaid korra ingliskeelsete subtiitritega.

Filmi toob kohale DHL.

Pilet kõigile 6€.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

Dokiõhtu #44: Kõrgeauline W

13.08.2018
19:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #43: Filmitöötaja

09.07.2018

Dokiõhtu #42: Meie uus president

11.06.2018

Dokiõhtu #41: Sekspert kuuleb!

21.05.2018

Dokiõhtu #40: Väljakutse

30.04.2018
  •  
  • 1 / 11