menuimage Must Käsi
Aquarius

draama

Kestus 2h 25m

Riik Brasiilia

Režissöör Kleber Mendonca Filho

Osatäitjad Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos, Humberto Carrao, Zoraide Coleto

Keel portugali

Subtiitrid eesti, vene

Levitaja - Must Käsi

Aquarius on Recife rikaste linnajaos Boa Viagemi rannal asuv korterelamu, kus peaaegu kõik korterid on üles ostnud kinnisvaraarendusfirma Bomfim, et ehitada asemele midagi moodsamat. Ainsana on majja jäänud 65-aastane lesknaine, endine muusikakriitik ja ajakirjanik Clara. Kange Clara, kelles on „läbisegi laps ja vanainimene”, keeldub hoonest lahkumast, pidades kinnisvarafirma esindajatega külma sõda nii oma mälestuste kui ka väärikuse nimel, millele ei saa tema arvates hinnasilti külge panna – selles korteris kasvatas ta üles oma kolm last, võitles rinnavähiga, elas üle oma mehe surma... Cl...Näita rohkem

Aquarius on Recife rikaste linnajaos Boa Viagemi rannal asuv korterelamu, kus peaaegu kõik korterid on üles ostnud kinnisvaraarendusfirma Bomfim, et ehitada asemele midagi moodsamat. Ainsana on majja jäänud 65-aastane lesknaine, endine muusikakriitik ja ajakirjanik Clara. Kange Clara, kelles on „läbisegi laps ja vanainimene”, keeldub hoonest lahkumast, pidades kinnisvarafirma esindajatega külma sõda nii oma mälestuste kui ka väärikuse nimel, millele ei saa tema arvates hinnasilti külge panna – selles korteris kasvatas ta üles oma kolm last, võitles rinnavähiga, elas üle oma mehe surma... Claral tuleb taluda alandusi, kuid ka tema ise pole ses võitluses päris relvitu.

„Aquariuses” võetakse luubi alla sellised teemad nagu kinnisvaraspekulatsioonid, aeg ja mälu ning eelarvamused vanemaealise naise elu ja seksuaalsuse kohta. Rahulikus tempos kulgev film jälgib Clara igapäevaelu ning tema suhteid perekonna ja sõpradega. Kõigele lisab pinget kinnisvaraarendaja pidev ja ähvardav kohalolu. Eraldi tuleks mainida filmi soundtrack’i – mõnusa õhustikuga „Aquarius” mõjub kohati jalutuskäiguna Brasiilia popmuusika ajaloos.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow