menuimage Must Käsi
GROM.LIVE: Mauno Meesit (EE), Ocean Districts (EE)

Kirjeldus

GROM_LIVE on järgmisel aastal toimuva uue linnafestivali ideed kandev ürituste sari. Uue sarja raames tahame tuua teieni põnevaid kodumaiseid ja rahvusvahelisi artiste žanripiiride vahel ja viia teid kohtadesse, kus ei ole tavaks kontserte korraldada.

Oktoobrikuus viime teid legendaarsesse kinno “Sõprus”, kus samal õhtul astuvad lavale helilooja ja kitarrist Mauno Meesit koos bändiga ja atmosfääriline instrumentaalne post-metal bänd Ocean Districts. Mauno salvestab hetkel oma uut albumit ning Ocean Districts valmistub stuudiosse minekuks. Enne kui saadame mõlemad artistid keskenduma oma uute plaatide ilmutamisele, avaneb meil võimalus korraks piiluda muusikute loomeprotsessi ja kuulda uut muusikat mõlemalt esinejalt. 

MAUNO MEESIT 
Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit esitab põhjamaiselt minimalistlikke instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre. Koos Meesitiga astuvad Kino Sõpruse lavale Tiit Kikas viiulil ja Jaagup Tormis trummidel. Lisaks "Varjudemaa" ja "Closer" albumite muusikale saab midagi kuulda ka salvestusjärgus olevalt uuelt albumilt.
Meesit on kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel, teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega ning veab minimalistlikule- ja ambient muusikale keskendunud plaadifirmat Grainy Records. Avalikkuse tähelepanu alla tõusis ta projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal. 2015. aastal ilmus tema esimene album enda nime all. "Closer" tutvustas tema loomingus uut minimalistlikku suunda, mille vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" soundtrack album ja telesarja „Nukumaja“ muusika.

"Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid, kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.“

OCEAN DISTRICTS

Viieliikmeline Eesti instrumentaallbänd Ocean Districts teeb rasket ja progressiivset sludge elementidega post-rocki. Oma 2014. aastal ilmunud debüütalbumiga „Expeditions” lõi bänd heli mis supleb elegantses ilus, kuid pakub samas ka jõulisi ning hoogsaid rusikalööke. 2018. aasta sügisel ilmunud EP „Doomtowns” on hüpe edasi ja laiendab bändi debüütplaadilt tuttavat atmosfäärset helipilti. EP nimi on inspireeritud tuumakatsetustest, mida Nõukogude Liit ja USA külma sõja ajal läbi viisid. „Doomtowns” esitab kuulajale viis laulu, mis uurivad hoolikat tasakaalu õrnade meloodiliste käikude ja räbaldunud riffide vahel, pakkudes ka mõtteainet minevikus aset leidnud sündmustele, millel on kestev mõju tänaseni.

GROM.LIVE sarja esinemine on bändi jaoks selle aasta ainuke eksklusiivne kontsert, sest enamus aega on veedetud prooviruumi seinte vahel kirjutades uut täispikka plaati, mis ilmub väga tõenäoliselt 2021 aasta alguses. Kontserdil tuleb esitusele mitu uut lugu järgmise plaadi pealt ning rohkem laive anda bändil enne plaadi ilmumist plaanis pole.

Kuula:
Mauno Meesit “Varjudemaa” - https://www.youtube.com/watch?v=du6gtICHPrc
Ocean Districts “Discovery” - https://www.youtube.com/watch?v=V_U-hSbfaWI


Pilet eelmüügist 15€, kohapeal 20€.
Piletid on müügil kino kassas ja kino kodulehel.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow