Lahutamatud

Dasy ja Viola on Napoli vaeses äärelinnas elavad siiami kaksikutest õed, kes allakäinud vanemate survel laulmisega elatist teenivad. Siiraste ning hõbehäälsetena mõjuvad nad ümbritsevate friikide ja ahnete ärakasutajate taustal oma naiivseid laulukesi esitades väheste normaalsetena. Nende paadunud mängurist isa ja pidevalt pilves ema veavad neid kõikvõimalikele imelikele üritustele, kus tüdrukute käperdamine tundub olevat publikule osa show'st. Olles äravahetamiseni sarnased ja füüsiliselt ühendatud, on nad ometi kaks täiesti erineva iseloomuga inimest.

Ühel päeval üks neidudest armub. Juhuslikult kuulevad nad ka, et meditsiin on arenenud nii kaugele, et neid saaks üksteisest lahutada. Kuid kasuahned sugulased ja muud šarlatanid arvavad, et friikidena oleks neil rohkem otstarvet ja tagatipuks selgub, et isa on nende opiks vajamineva raha maha mänginud. Kuid pisitasa emantsipeeruvad neiud arvavad, et saatus peaks olema nende endi otsustada. Normaalse eluni jõudmiseks tuleb neil astuda meeleheitlikke samme.

Režissöör Edoardo De Angelis filmis teevad õed Angela ja Marianna Fortuna väga krapsaka debüüdi, allakäinud Napoli äärlinnade grotesksed elanikud on kunstiliselt lahedalt kujutatud ja üle võlli keeratud. Loo inspiratsiooniks on 20. sajandi Inglismaa siiami kaksikud Daisy ja Violet Hilton, keda samuti vodevillides ja burleskietendustes ära kasutati. Noorte naiste ponnistused sõltumatut elu alustada meenutavad sisult mullust Türgi hittfilmi "Mustang", kuid stilistikalt ja loo käsitluselt on tegu pigem korralik arthouse-filmiga.

Hille Hanso