Kooliseansid: Whitney

Sõprus kutsub gümnaasiumiõpilasi vaatama dokumentaalfilmi armastatud lauljannast Whitney Hustonist. Kooliseanss toimub vaid ühe korra, 6. novembril kell 13:00.

Dokumentaalfilm "Whitney" toob ekraanile meie seast lahkunud lauljanna Whitney Hustoni elu lapsepõlvest kuni surmani. Kasutatud on palju arhiivimaterjali, intervjuusid lähedastega ja vanu koduvideosid.

Whitney Houstoni elu oli nagu kreeka tragöödia: pealt suur ja seest julm. Samuti on julm öelda, et just selline elu ongi midagi niisugust, millel on tagantjärele vääramatu põhjus saada kunstiteoseks. 
See on hästi tehtud dokumentaalfilm, tehtud tunnetusega, poeetiliselt, tehtud nagu reekviem. Kui miski annab poeetilise impulsi, on ta juba paratamatult uus ja ainukordne. Film püüab leida mõistagi ka põhjuseid, miks Whitneyga läks nii nagu läks, aga jääb selle juures delikaatseks ega muutu obsessiivseks. See ei üleeksponeeri allakäigu ja sensatsioonilisuse tõika.
 

Film linastub inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Pilet on õpilastele 3€, õpetajatele on kinokülastus tasuta.
Eelregistreerimine aadressil kadri@kinosoprus.ee

Description for School Screenings

In addition to Klassiga Kinno, Sõprus organises special school screenings for students. We screen different films that fit well in the school curriculum and bring diversity to everyday school life. The ticket price is 3€ for the students and free of charge for the teachers. Register to our screenings: kadri@kinosoprus.ee 

Previously featured films at School Screenings series

Kooliseansid: Sipsik

17.02.2020

Kooliseansid: Talve

05.02.2020

KOOLISEANSID: FRED JÜSSI. OLEMISE ILU

21.01.2020

Kooliseansid: Ükssarvik

28.10.2019
  •  
  • 1 of 5