Kooliseansid: Tuulte tahutud maa

Sõprus kutsub klassiga kinno! Kolmel korral on võimalus vaadata Joosep Matjuse eepilist loodusfilmi "Tuulte tahutud maa", mis teeb kummarduse Eesti loodusele.

Aegadest, mida keegi ei mäleta, kõnelevad meile aastatuhandete jooksul kootud maastikud. Ükski element ei ole siia potsatanud juhuslikult, vaid on tahutud siinsete asukate ja stiihiate omavahelise võitluse kiuste. Igat puud ja rohukõrt on hoolikalt lõigatud või lõikamata jäetud, loomi on hoitud ja eemale peletatud, hääled on toodud lähemale ja sätitud kooris kõlama. Kõik vastavalt võimalustele-tarvidusele. Maastike mustrites on kestma jäänud meie esivanemate püüdlused ja ilumeel.

Tuulte tahutud maa on film Eestimaa metsikust ja ürgsest loodusest, kus vaataja ees avanevad meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate lindudega.

Seansid toimuvad 4. oktoobril kell 15:00 (broneeritud), 8. oktoobril kell 15:00 ja 16. oktoobril kell 13:00 eelregistreerimisel kadri@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3€, õpetajatele tasuta.