Kooliseansid: Eksamipäeval kinno!

Sõprus kutsub 24. mail eksameid mitte sooritavaid õpilasi kinno! Filmid sobivad õpilastele alates 6. klassist ning linastuvad inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

 

24. mail kell 10:00 "Pista kotti!"

Ameeriklased haaravad iga viie minuti jooksul 60 000 ühekordseks kasutamiseks mõeldud kilekotti, mis kohe varsti seejärel mõtlematult ära visatakse. Aga kus on see „ära“? Kuhu jõuavad need kotid ja muud plasttooted ning kui palju lähevad nad maksma meie keskkonnale, mereloodusele ja inimeste tervisele? Filmis „Pista kotti“ seikleb meie plastmaailmas „inimene tänavalt“ Jeb Berrier. Jeb pole mingi radikaalne keskkonnakaitsja, vaid keskmine ameeriklane, kes otsustab teha lähemat tutvust meie kultuuri ja plastiku vahel valitseva armusuhtega. Jeb alustab oma filmi lihtsate küsimustega: Kas kilekotid on tõesti tarvilikud? Millest neid tehakse? Mis saab äravisatud kilekottidest? Kilekottide juurest edasi liikudes avastab Jeb, et tänapäeva ühiskonnas on peaaegu kõik – beebipudelitest spordivahenditeni ja hambaliimist hügieenitarveteni – plastist tehtud või sisaldavad kahjulikke lisaaineid. Kui Jebi filmiteekond äkki isikliku pöörde võtab, saab vaataja aimu sellest, mida me saame selle kõige vastu ette võtta. Täna ja kohe praegu.

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=MRjPkl_4lmM


24. mail kell 12:00 "Rohkem kui mesi"

Albert Einstein ütles kord: „Kui mesilased surevad kunagi välja, jääb inimkonnal vaid neli aastat elada.” Viimase viie aasta jooksul on miljardid mesilased teadmata põhjusel lihtsalt haihtunud. Kui mesilaste hukk jätkub, on sel inimestele drastiline mõju: rohkem kui 1/3 meie toidutööstusest sõltub mesilaste tolmeldamisest. Otsides vastuseid, reisib film kogu maailmas, avastades mesilasi ja inimesi.

"Rohkem kui mesi" on provokatiivne ning samas liigutav lugu sellest, mis võib kogu maailmas inimestega juhtuda

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=2NT05qEJxUk

 

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kadri@kinosoprus.ee .

Pilet õpilastele 3 euri, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Description for School Screenings

In addition to Klassiga Kinno, Sõprus organises special school screenings for students. We screen different films that fit well in the school curriculum and bring diversity to everyday school life. The ticket price is 3€ for the students and free of charge for the teachers. Register to our screenings: kadri@kinosoprus.ee 

Previously featured films at School Screenings series

Kooliseansid: Banksy. Lindprii kunsti tõus

28.09.2020

Kooliseansid: Sipsik

17.02.2020

Kooliseansid: Talve

05.02.2020

KOOLISEANSID: FRED JÜSSI. OLEMISE ILU

21.01.2020
  •  
  • 1 of 6