Autorikino #46: Üks ja kaks

Taiwani “uue laine” üks esiisadest Edward Yang keskendub oma teostes peamiselt uue ja vana vastandamisele ning kunsti ja äri vahelistele suhetele. Ahnus korrupeerib ja mõjutab kunsti Yangi arvates lausa sedavõrd, et ta otsustas oma filme mitte levitajatele müüa ja seetõttu ei ole neid võimalik ka kuigi tihti kinoekraanilt näha. Seda rõõmsam on Autorikino raames vaatajatega jagada tema viimast, kuulsaimat ja võrratult sooja teost ,,Üks ja kaks”.

Intiimses perekonnaportrees jälgitakse kolme põlvkonna silmapaaride läbi keskealise ärimehe igapäevaelu. Tema argipäeva mahub aga uskumatult palju - teismeline tütar on esimese armastuse kütkeis, nooruke poeg filtreerib maailma läbi fotokaamera, abikaasa vaevleb hingelises kriisis, ema on langenud haiglavoodis koomasse, äripartnerid susserdavad firmaga ja nagu sellest ei piisaks, otsustab mees üles otsida ka oma elu esimese armastatu.

Selles filmis ei tea keegi rohkemat kui pool tõde ja kõik on õnnelikud vaid osaliselt. Kõigil läheb pealtnäha hästi aga samas kummitavad kuklas kaotatud võimalused ja kõhklused elu mõtte otsingutel.  Hell ja aus lugu teeb südame soojaks ja sunnib enda elulegi kriitiliselt otsa vaatama.

 

Filmi toob kohale DHL.

Film linastub vaid korra.