Klassiga kinno: Koolielu

See uuriv dokumentaalfilm jälgib Iirimaa internaatkoolis töötava, kahe inspireeriva õpetaja elu ühe aasta jooksul. Headfort on Sigatüüka-sarnane, 18. sajandist pärit ehitiste, salajaste uste ja maagilistest metsadest ümbritsetud kool, mis on olnud John ja Amanda Leydeni koduks ja hiilgavate karjääride taustaks juba 46 aastat. Johni jaoks on rokkmuusika nagu iga teine õppeaine matemaatika, inglise keele, piibliõpetuse ja ladina keele kõrval. Kõiki neid aineid õpetatakse Headforti koolis  kaasahaaraavalt ja lõbusalt. Keldris, kus peidavad end kooli kaks rokk-bändi, juhib John erilist sorti noorterevolutsiooni, mis tahab õpetada lastele vastutust ja iseseisvust, samas öeldes neile, et nad võivad mängida keldris ükskõik missugust žanri – olgu selleks heavy metal, pop või hoopis midagi muud, sest see on nende isiklik loominguruum.

Amanda jaoks on lastega ühise keele leidmisel kõige tähtsam vahend raamat ning ta kasutab ära igat võimalust, et noorte tähelepanu kirjanduse abil võita. Tema kabinetiks on 1800ndatest pärit lummav, kõverate uste ja iidsete raamaturiiulitega ruum. See ruum on täis riiuleid, täidetud raamatutega igast žanrist igale maitsele. Lapsed istuvad lummatuna, samal ajal kui Amanda viib nad fantastilisele teekonnale läbi tuhandete lugude.

Juba pea pool sajandit on John ja Amanda tuhandetest noortest vorminud isiksusi, kuid nüüd lõõmab nende pea kohal mõeldamatu – pension – ja mida see neile tähendaks? Headforti kool, mis on olnud tegev iidsetest aegadest tänapäevani, on olnud selle paari elu ja kirg aastakümneid. Siiani on nad võidelnud aja marsile vastu ammutades õpilastest lõpmatult energiat ja värskeid ideid – kes hoiab neid noorena, kui nad lahkuvad koolist?

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 26. septembril kell 15:00. 18. septembri seanssi juhatab sisse õpetajakoolituse õppejõud Priit Kruus, 26. septembri seansi juhatab sisse Noored Kooli programmi raames tegevõpetaja Kaire Papp.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 euri, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi С КЛАССОМ В КИНО kirjeldus

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

Next movies at С КЛАССОМ В КИНО series

Klassiga kinno: Sotsiaalsed loomad

24.09.2018
15:00

Previously featured films at С КЛАССОМ В КИНО series

Klassiga kinno: Korallijaht

21.05.2018

Klassiga kinno: Ootus

12.04.2018

Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

21.03.2018

Klassiga kinno: Huntide vabadus

19.02.2018
  •  
  • 1 из 9