FILMIKOOL #22: ARIZONA UNELM

Emir Kusturica nimi ei vaja eriti tutvustamist ning tema „Must kass, valge kass”, on saanud filmiklassikaks. Vähem on aga nähtud seda ainsat filmi, mille Kusturica on teinud USAs ning kus peaosas noor Johnny Depp, aga kus astuvad üles ka Vincent Gallo ja Faye Dunaway ning mis oma pöörasuses ei jää sugugi alla Kusturica teistele menukitele.

Kusturica filmidele on omane maagiline realism ning seda hõrku filmiloo jutustamise viisi uuritakse filmile eelnevas loengus. Lisaks puudutab loeng seda, mis juhtus Serbia mehe Emir Kusturicaga, kui ta läks USAsse filmi tegema ning kuidas ja kas see tema filmikeelt mõjutas? Ja kas Kusturical omakorda õnnestus kuidagi ka Ameerikat mõjutada?
Loengu peab Moonika Siimets.

Film linastub 35mm filmilindilt. 

Filmi toob kohale DHL!
Film linastub vaid korra.
Pilet kõigile 6.50€.

Описание для КИНОШКОЛА

Фильм + лекция = киноведение.

Киношкола «Sõprus» помогает вникнуть в происходящее на экране. Предшествующие показам лекции дают ключ к пониманию сути фильма, к истории его создания и последующего влияния на индустрию.

Лекции подходят как молодежи, так и кинолюбителям постарше. Занятия в киношколе продолжатся с осени и будут проходить раз в месяц. Ленты идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами. Первый сезон курировал Тынис Каху. Лектор предстоящего сезона и точная афиша станут известны совсем скоро!

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "КИНОШКОЛА"

FILMIKOOL #27: MANHATTAN

25.08.2020

FILMIKOOL #26: SPARTACUS

11.08.2020

Filmikool #25: Carrie

16.06.2020

FILMIKOOL #24: KÕIK, MIDA TAEVAS LUBAB

18.02.2020
  •  
  • 1 из 7