Autorikino 2018: Piiririkkujad #10: Mine ja vaata

On 1943. aasta Valgevenes ning teismeline Fljora tahab üle kõige haarata relva ja asuda võitlema fašistidega. Ta liitub metsa varjunud partisanidega, kuid lahingute ja kangelaslikkuse asemel algab apokalüptiline ekslemine läbi hävingu. Selle teekonna käigus ei õnnestu tal teha ühtki lasku, küll aga näha enam-vähem kõike, mida keegi nägema ei peaks. Meeldesööbivate stseenide ja painajaliku õhkkonna poolest piirneb „Mine ja vaata” õudusfilmidega, kuid kujutab sõja varjatud poolt ka jõuliselt ja hoiatavalt.
Stalingradis II maailmasõja ajal üles kasvanud režissöör Elem Klimov tegi nägemusliku draama külma sõja haripunktis. Filmis praktiliselt puudub nõukogude sõjafilmidele omane reibas patriotism. Kaamera järgneb meditatiivselt tegelastele ka sügavale sohu ning leiab väikeseid sürreaalseid detaile. Emotsionaalselt raputav, paiguti slaavilikult ekspressiivne film tehti mitte-professionaalsete näitlejatega ning on teenitult leidnud koha maailma filmiklassikas.

 

Filmiprogrammi kureerib Karlo Funk.
Film linastub vaid korra.
Filmi toob kohale DHL.

Описание для АВТОРСКОЕ КИНО: НАРУШИТЕЛИ ГРАНИЦ

От киноклассики до фильмов для фриков!

Фильмы для программы авторского кино тщательно отбираются куратором, в нее входят только лучшие фильмы в истории мирового кино. В рамках этой серии проходят как показы киношедевров признанных мастеров, снятых в период их творческого расцвета, так и провокационные и эксцентричные фильмы для кинофриков. Куратор показов – Карло Функ.

Сеансы авторского кино проходят раз в месяц. Фильмы идут на оригинальном языке с эстонскими субтитрами.

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "АВТОРСКОЕ КИНО: НАРУШИТЕЛИ ГРАНИЦ"

Autorikino 2018: Piiririkkujad #12: Timukas

11.12.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #11: Lahutamatud

06.11.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #9: Padjaraamat

18.09.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #8: Situatsioonikomöödia

07.08.2018
  •  
  • 1 из 3