menuimage Must Käsi
#Kai välikino
Kai välikino: Enne päikesetõusu

romantiline draama

Kestus 1h 45m

Riik USA, Austria

Režissöör Richard Linklater

Osatäitjad Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl

Keel inglise, Prantsuse, saksa

Subtiitrid eesti

Levitaja Must Käsi MTÜ

“Mõtle sellest kui ajareisist.”

Nende sõnadega algab üks filmiajaloo legendaarsemaid armastuslugusid, kui noor texaslane Jesse (Ethan Hawke) püüab noorele pariisitarile Celine’ile (Julie Delpy) selgeks teha, et koos temaga päeva Viinis veetes on võimalik oma tuleviku minale teha hindamatu teene. Kuna vastasel juhul hakkaks Celine kahtlemata kunagi hiljem mis-oleks-olnud-kui mõtteid mõlgutama või isegi kahetsust tundma. Neil on aega alla 24 tunni, et teineteist tundma õppida. Kahe tegelase paeluvalt südantsoojendava ja kohati täiesti hüpnootilise dialoogi saatel on võimalik tä...Näita rohkem

“Mõtle sellest kui ajareisist.”

Nende sõnadega algab üks filmiajaloo legendaarsemaid armastuslugusid, kui noor texaslane Jesse (Ethan Hawke) püüab noorele pariisitarile Celine’ile (Julie Delpy) selgeks teha, et koos temaga päeva Viinis veetes on võimalik oma tuleviku minale teha hindamatu teene. Kuna vastasel juhul hakkaks Celine kahtlemata kunagi hiljem mis-oleks-olnud-kui mõtteid mõlgutama või isegi kahetsust tundma. Neil on aega alla 24 tunni, et teineteist tundma õppida. Kahe tegelase paeluvalt südantsoojendava ja kohati täiesti hüpnootilise dialoogi saatel on võimalik tänu režissöör Richard Linklateri leidlikkusele veeta aega kolmes filmis kolmel eri kümnendil. Tegemist on orgaaniliselt sündinud triloogiaga, mille iga osa on kirja pandud peategelaste ja lavastaja loomingulises koostöös ja peamiselt inimlikust soovist näha, kuhu vastastikune külgetõmme välja viib.

“Enne päikesetõusu” on selle suurepärase kolmiku esimene osa. Kahekümnendates eluaastates muretud noorukid sõitmas rongiga palaval suvel Kesk-Euroopas. Väikesed vahemaad, kultuurist pakatavad linnad, avatud vestluspartnerid ja kaamerasse püütud imeline tunne, kui hakkad täiesti märgatavalt ja ilmeksimatult kellessegi armuma. Kas Celine ja Jesse saavad kuue kuu pärast Viinis uuesti kokku?

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Kai välikino”?

Sõpruse Kai välikino esmakordselt sel suvel juulis ja augustis! Proto avastuskeskuse välikohviku alal ootab Sind mitmekesine programm, kus saad sukelduda filmiklassikasse, avastada hariduslikke dokumentaalfilme ning nautida meie kodumaise filmiloomingu parimaid palasid. Tule kohale, võta sõbradki kaasa ja loo endale unustamatu kinokogemus!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow