Станем друзьями

Пожалуйста, введите Ваше имя.
Пожалуйста, введите адрес Вашей Э-почты.

News

Kinos Sõprus toimuvad esmakordselt Brasiilia filmipäevad

Esimest korda saab Sõpruses nautida mõnusaid Brasiilia filme, põnevat vaatamist jagub kõigile kolmandast kuni kuuendani septembrini. Seanisd on kõigile tasuta!

Kinoekraanile jõuab neli Brasiilia filmi, mis kõik on eesti- ja ingliskeelsete tõlgetega. Sissepääs on filminädala jooksul kõigile vaatajatele tasuta. Filmipäevi korraldab Brasiilia Suursaatkond Tallinnas koostöös kino Sõprusega.

Filminädala avafilmiks on režissöör Hugo Prata “Elis”. Mängufilm kirjeldab Elis Regina elu ja lühikest, kuid märkimisväärset lauljakarjääri, mis hõlmas muusikastiile nagu bossa nova, samba, jazz ja rock. Elis Reginat peetakse laialdaselt brasiilia kõigi aegade parimaks lauljaks.

Filminädala teisel päeval saab vaadata filmi ”Isast vasakule", mille režissöör on Luiz Fernando Carvalh. See film on kaasaegse brasiilia kino sümbol, mida Cahiers du Cinéma kirjeldas kui "julma poeemi hallutsinatsioonide piiril, millel on erakordne jõud".

Filmi tegevus toimub Brasiilias 20. sajandi alguses. André on noormees, kelle ideed erinevad radikaalselt tema isa maailmavaadetest. Isa ülistab korda ja piiranguid, läbi mille kehtestab ta perearmastuse maski all ka enda võimu. Poeg otsib vabadust ja emotsioone. Kui poeg lahkub perefarmist ja kolib viletsasse pansionaati, palub ema oma vanemat poega Pedrot vend tagasi tuua. Kuid André naasmine purustab täeilikult perekonna korra ja piirangud.

Beto Branti "Sissetungija" on järjekorras filminädala kolmas film, mille tegevus rullub lahti

São Paulos. Sealsed äripartnerid Ivan ja Giba sepitsevad vandenõu, et lahendada oma ehitusfirma probleeme, kolmanda osapoole ning pea aktsionäri kõrvaldamiseks. Tundub lihtne, kuid siis selgub, et palgamõrtsukal Anisiol on endalgi plaan, kuidas tippu jõuda. Vahelduvalt hirmuäratava rahulikkuse ja klouniliku huumoriga, sebib ta ennast kiiresti meeste juurde tööle ning ühe noore pärija voodisse, kelle ta on ise orvuks teinud. Läbi Anisio parasiitliku kulgemise toob see kummaliselt naljakas film välja lõhe rikaste modernsete linnaosade ja armetute getode vahel São Paulos. Giddy käsitsi filmitud kaadrid ja tumedad värvid täiendavad seda pingelist atmosfääri, kus Ivan otsib pääseteed läbi äreva afääri ning ennasttäis Giba mängib kodus perekonna pead, samal ajal valitsedes salaja oma ööklubi / bordelli. Lühidalt poleerimata ja kiire kulg muudavad selle filmi imeliseks põnevikuks igas mõttes.

Viimaseks filmiks on Marcelo Machado “Tropikalism”. Dokumentaalfilm tutvustab tähtsa kultuuriliikumise ajalugu ja saavutusi. Tropikalism tärkas Brasiilias 1960ndate lõpus, andes värsket hingamist loomingulisusele keset autoritaarset sõjaväelist diktatuuri. Film ühendab väärtusliku arhiivimaterjali, mis taastati spetsiaalselt filmi produtseerimiseks, intervjuudega liikumise põhifiguuridega nagu Caetano Veloso, Gilberto Gil, Mutantes ja Tom Zé.

 

Ajakava:

3.09 kell 21:00 – "Elis"

4.09 kell 20:00 – "Isast vasakule"

5.09 kell 21:00 – "Sissetungija"

6.09 kell 21:00 – “Tropikalism”

 

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/331486350925214/

More news

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesseroad movie’dehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

  •  
  • 1 из 32