What Remains

2001. aastal Ameerika parimaks fotograafiks nimetatud Sally Mann sai tuntuks 1990ndate alguses oma alasti lapsi kujutava intiimse fotoseeriaga. Kriitikute ja avalikkuse poolt esialgu valesti mõistetud ja lapspornograafias süüdistatud fotograafi enigmaatilised ja lummavad fotod on tänaseks maailmakuulsad. Inimeste küünilisus aga jättis oma jälje ja Sally piltide uueks läbivaks teemaks on inimese surnukeha lagunemise protsess.

Geniaalse fotograafi stiil on aga jäänud äratuntavalt samaks – poeetilised, igatsust ja nostalgiat tekitavad pildid mõjuvad lähedaselt ja isiklikult ning nendes on mingi ainulaadne sügavalt tume ilu, mida on raske sõnadesse panna. Tema fotode vaatamine on nagu rännak emotsioonide ja mälestuste radadel, mis paneb igatsema millegi järele, mida võib-olla polegi kunagi olnud.

“What Remains” režissöör Steven Cantor on keeranud oma kaamera Sally poole ja tulemuseks on intiimne lähiportree ühe kunstniku eraelust ja loomeprotsessist. Täpiks i-l saab filmis nautida geniaalse silmaga Manni erakordseid fotosid üle kinoekraani ja see on elamus, mis sööbib sügavale mällu.

Описание для ВЕЧЕРА ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КИНО

Реальная жизнь! В настоящем кино!

Цикл показов документальных фильмов основывается на авторском творчестве. В программу входят самые новые и отмеченные призами на кинофестивалях фильмы, уникальные кинонаходки со всего мира. Сеансы проходят раз в месяц. Фильмы демонстрируются на английском языке или с английскими субтитрами.

СЛЕДУЮЩИЕ ПОКАЗЫ В ЦИКЛЕ "ВЕЧЕРА ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КИНО"

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.10.2020
00:00

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "ВЕЧЕРА ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КИНО"

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 из 15