Inimõiguste kuu: Kapernaum

Inimõiguste kuu toob oktoobris ekraanile lood, mis aitavad meil paremini mõista maailmas toimuvate konfliktide mõjusid inimestele ja kogukondadele. Inimõigused raamistikuna ei ole kaugeltki aegunud ja nende saavutamine vajab pidevat tööd, pühendumust ja vaeva, mis komplektsete probleemide keerises võib tihti olla äärmiselt keerukas.

Seni oleme ETV2 eetris näidanud inimõigustega seonduvaid dokumentaalfilme, kuid sel aastal laiendame programmi ka kahe mängufilmi võrra kinos Sõprus. Mõlemad filmid on valminud viimaste aastate jooksul ning jõudnud ka parima võõrkeelse filmi Oscari nominentide hulka.

27. oktoobril kell 15:30 KAPERNAUM

Ma tahan oma vanemad kohtusse kaevata. Selle eest, et nad mu sigitasid.” 12-aastane Zain räägib asjadest nii, nagu need on. Ta ei saa käia koolis nagu kõik teised Beiruti lapsed, teda sunnitakse iga päev tööd tegema ja raha teenima. Kui Zaini vanemad müüvad tema noorema õe Sahari nende majaperemehele, on see poisi jaoks viimane piisk karikas ja ta otsustab kodust põgeneda. Ta kohtub lõbustuspargis Rahili, Etioopiast ebaseaduslikult riiki tulnud koristajaga. Zain teeb ettepaneku, et ta võib hoida Rahili aastast poega, keda naine peab võimude eest varjama. Paar nädalat ja mitu unustamatut kogemust hiljem otsustab Zain oma vanemad kohtusse kaevata… Filmi pealkiri „Kapernaum” tähendab paika täis kaost ja hullumeelsust. Just seal jutustabki liibanoni režissöör Nadine Labaki meisterlikult lahti oma ülimalt emotsionaalse mõistuloo elust vaesuses.

 

Inimõiguste kuud korraldavad ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaud Euroopa Liidu poolt rahastatud projekti Bridge 47 toel.
Filmiseansid on tasuta.