Igapäevane mäss

See film on justkui pidulik ülistuslaul viimastel aastatel üle kogu maailma levinud ühiskondlikele protestide lainele. Kokku on toodud selle žanri absoluutne best of: kaunimad hetked Occupy Wall Street liikumisest, võitlus pankadega kriisijärgses Hispaanias, Egiptuse mees- ja naisfeministid. Muidugi ka Ukrainast alguse saanud FEMEN liikumine. Näha saab nii Kiievis eevaülikonnas õigeusu risti mahasaagijat kui ka Pariisis asuvat rahvusvahelist rinnavälgutajate treeninglaagrit. Dramaatilisemaks minnes näeme sissevaadet protesti keerukusest Al-Assadi režiimi all olevas Süürias ja lootusetut olukorda Iraanis.
Filmi põhiteljeks on vägivallatu protest ning see annab hea ülevaate selle erinevatest ning sageli väga loomingulistest vormidest. Leiab nii täiesti praktilisi võtteid kui ka kauneid lugusid näiteks sõnumiga ping-pongi pallidest, mis Damaskuse tänavatele laiali visati ja mida politsei abitult püüda üritas. Filmi autoriteks on Iraani päritolu Austrias elavad vennad Riahid ja usku on nad sellesse linateosesse pannud palju.
Filipp Kruusvall / DocPoint
Austria / Šveits / Saksamaa 2013

 

Filmi juhatab sisse: sotsioloogia lektor Peeter Vihma.

Seansid toimuvad: 01.12.14 kell 14.00 ja 10.12.14 kell 11.30.
Seansil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. 
Pileti hind õpilastele 2,5 €. Õpetajale/saatjale on filmi vaatamine TASUTA. Lisainfo ja registreerimine: Kristel Lipand / kool@kinosoprus.ee / 56 495 730. Rohkem infot haridusprogrammi kohta: http://kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-sopruses-0

Описание для С КЛАССОМ В КИНО

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

СЛЕДУЮЩИЕ ПОКАЗЫ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Rasvarinne

17.03.2020
15:00

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

13.04.2020
15:00

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019

Klassiga kinno: Võõras paradiisis

09.12.2019
  •  
  • 1 из 13