Fotonäitus "Kaadritagune elu" & film ""Hukkunud Alpinisti" hotell"

Fotonäituse “Kaadritagune Elu” avamine & filmi „Hukkunud Alpinisti Hotell” eriseanss

Fotonäitus toob vaatajateni Eesti kinoklassika kaameratagused kaadrid, teeb seda fotokunsti võtmes ja Eesti parimate fotokunstnike kaamerasilma läbi. Osalevad Erich-Herkki Merila, Heikki Leis, Tõnu Noorits, Viktor Mendunen, Riina Varol, Martin Lazarev jpt.

Fotonäitus avatakse pühapäeval, 15.10 kell 21:00 koos filmi ""Hukkunud Alpinisti" hotell" ekraniseeringuga.

Inspektor Glebsky saabub väljakutse peale üksildasse mägihotelli. Juhataja teada pole midagi märkimisväärset juhtunud, kuid olude sunnil peab inspektor veetma õhtupooliku hotelli kummaliste külalistega. Kui laviin katkestab ühenduse maailmaga, vallandub rida salapäraseid sündmusi. Olaf avastatakse surnuna, Hinckus oma voodist kinniseotuna ning hotelli kõrvalt leitakse külmunud mees. Isegi füüsik Simonet ei oska seletada müstilise kohvri päritolu, mis leitakse Olafi kõrvalt. Glebsky asub tegutsema, et süüdlane välja selgitada, kuid faktid viivad ta järelduseni, millega mõistusel on raske leppida.

Grigori Kromanovi müstiline ulmefilm tugineb vendade Strugatskite jutustusel. Film püstitab küsimuse, kas ratsionaalne mõistus on valmis kohtumiseks üleloomulikuga. Tipptasemel kunstnikutöö ja Sven Grünbergi unustamatu muusika loovad sugestiivse õhtustiku, mis seisab lähemal ulmekirjanduse algsele ideestikule kui kaasaja efektidest küllastunud vaatemängufilmidele.

 

Hind 5€, Korraldaja Galerist