Autorikino 2018: Piiririkkujad #5: Belle de jour

Kõik filmitähed sünnivad mõnes tähelepanuväärses filmis. Just sealt alates hakkavad nende ikoonilised kaadrid veel sündimata tulevikku kummitama. Catherine Deneuve´i arvukate rollide seas on oma hämaraid ihasid  avastama asuv Severine see, kelle kaadrid on sööbinud meesvaatajate teadvusse ja filmiajalukku.
Igavlev koduperenaine Severine elab täiuslikult korraldatud koduses maailmas kuni leiab tegevuse, mis teda tõeliselt paelub – täita meeste ja enda erootilisi fantaasiaid. Päevasel ajal töötab ta elitaarses lõbumajas, et muutuda õhtul väärikaks ja kauniks abikaasaks. Ent rezhissöör Luis Buñueli ei huvita salaelu tegelikkus ja kehad, vaid normide pinnapealsus ja fantaasiad. „Belle de jour“ vaatleb küllastunud seksuaalsust, avastusretke, mis protesteerib kokkuleppelise elukorralduse ja formaalse heaolu vastu. Visuaalselt seob filmi vastuolu Deneuve´i jahedalt kauni kohalolu ja pahelise meelelahutuse vahel.

Buñueli täpne sürrealistlik vaist juhib peategelase haaravalt läbi filmi. „Belle de jour“ kasutab moraalset provokatsiooni, oskuslikku loojutustamist ja teravalt läbinägelikku huumorit, et luua lummav portree ihast kui sellisest. Nagu kriitik Roger Ebert on kokku võtnud: „Naise puhul nagu Severine, kui ta astub tuppa et kellegagi magada, ei tule erootiline laeng mitte sellest, kes seal ees ootab, vaid faktist, et ta tuppa astub.“

 

Sarja kureerib Karlo Funk.

 

Filmi toob kohale DHL.

Film linastub vaid korra.

Pilet kõigile 6.50€.

Eriprogrammi АВТОРСКОЕ КИНО: НАРУШИТЕЛИ ГРАНИЦ kirjeldus

От киноклассики до фильмов для фриков!

Фильмы для программы авторского кино тщательно отбираются куратором, в нее входят только лучшие фильмы в истории мирового кино. В рамках этой серии проходят как показы киношедевров признанных мастеров, снятых в период их творческого расцвета, так и провокационные и эксцентричные фильмы для кинофриков. Куратор показов – Карло Функ.

Сеансы авторского кино проходят раз в месяц. Фильмы идут на оригинальном языке с эстонскими субтитрами.

Next movies at АВТОРСКОЕ КИНО: НАРУШИТЕЛИ ГРАНИЦ series

Autorikino 2018: Piiririkkujad #8: Situatsioonikomöödia

07.08.2018
21:00

Previously featured films at АВТОРСКОЕ КИНО: НАРУШИТЕЛИ ГРАНИЦ series

Autorikino 2018: Piiririkkujad #6: Rootsi armastuslugu

19.06.2018

Autorikino: Piiririkkujad #4: TAGAOTSIJAD

10.04.2018

Autorikino: Piiririkkujad #3: DELIKATESSID

20.03.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #2: Taskuvaras

13.02.2018
  •  
  • 1 из 2