Alamar

7. veebruaril kell 12 on filmi seenioride seanss - pilet seenioridele vaid 3€! Filmi juhatab sisse psühholoogiline nõustaja ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Tiina Jõgeda.

Isa, poeg ja türkiissinine meri. Pedro Gonzáles-Rubio pooldokumentaalne film „Alamar“ on magusvalusalt võluv lugu lapsevanemaks olemisest ja lapsepõlvest ning vahemaid ületavast lähedusest inimeste vahel. Natan on itaallanna Roberta ja mehhiklase Jorge poeg. Tema vanemate maailmavaated asuvad teineteisest liiga kaugel, seetõttu ei ole koos olla võimalik, kuid poeg saab nautida parimat kummastki maailmast. Natan elab koos emaga Roomas, kuid veedab suve koos isaga paradiislikult metsikus looduses. Banco Chincorro on üks Mehhiko suurimaid korallrahusid, kus elab vaid käputäis inimesi: need on päikesest põlenud, vabadust ja lihtsat elu armastavaid kalamehi.

„Alamar“ on liigutav linateos. Meri täidab kogu filmi ja selle lõhn tungib ka vaatajate meeltesse. Aeg peatub, jäävad vaid valgusküllased päevad, mis lõpevad purpurpunaste päikeseloojangutega. Kaamera jälgib lähedalt isa ja poja relvitukstegevalt lähedast koosolemist. Filmi tõeline südamemurdja on aga lumivalge hõbehaigur Blanquito, kes külastab aeg-ajalt vee kohale ehitatud onni. Kindla käega ja põnevatele detailidele keskendudes toob Gonzáles-Rubio meieni ainulaadse Banco Chincorro hapra ilu. Hingematvalt kaunite veealuste võtete eest vastutab režissöör Carlos Reygadasi ihufotograaf Alexis Zabe.

See film viib meid eemale kõigist argimuredest ja õpetab armastama lihtsat elu. „Meri teeb inimese õnnelikuks,“ tõdeb kalamees Matraca. Ja nii peabki olema.

Eriprogrammi ДРУЖЕСКИЕ ПОКАЗЫ ДЛЯ ПОЖИЛЫХ kirjeldus

Замечательное времяпрепровождение для кинолюбителей старшего поколения.

Дружеские показы для пожилых любителей кино проходят в дневное время, гостям предлагается чашечка кофе и закуски. Разумеется, в эти дни цена билета ниже обычного, и в отличие от других показов, перед каждым таким сеансом звучит вступительное слово.

Перед началом фильма традиционно проходит лотерея, в ходе разыгрываются подарочные билеты на следующие показы. Такие встречи проходят дважды в месяц. Фильмы снабжены эстонскими субтитрами, но практически всегда идут и с субтитрами на русском языке.

Next movies at ДРУЖЕСКИЕ ПОКАЗЫ ДЛЯ ПОЖИЛЫХ series

Seenioride sõbraseanss: Leto / Suvi

06.08.2018
12:00

Previously featured films at ДРУЖЕСКИЕ ПОКАЗЫ ДЛЯ ПОЖИЛЫХ series

Seenioride sõbraseanss: Tundmatu sõdur

18.06.2018

Seenioride sõbraseanss: Kamtšatka karud

04.06.2018

Seenioride sõbraseanss: Hooldusõigus

21.05.2018

Seenioride sõbraseanss: Juured

07.05.2018
  •  
  • 1 из 8