Saame sõpradeks

Soovid olla kursis Kino Sõpruse kõige värskemate uudistega? Liitu meie uudiskirjaga!

Uudiskirja saadame laiali kord nädalas. Seni hoia end meie tegemistega kursis kino Facebooki ning Instragrami jälgides.

Kinnitame, et Kino Sõprus ei jaga Teie andmeid kolmandate osapooltega. Teie andmeid kasutatakse ainult selleks, et teavitada Teid uudiskirja teel kino Sõpruse tegemistest ja uudistest. Vajutades „telli“ nuppu, annate nõusoleku oma e-maili kasutamiseks. Uudiskirja tellimusest võite loobuda igal ajal, vajutades meie uudiskirjade jaluses olevale nupule " Ei soovi enam uudiskirja?".

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Kinos Sõprus toimuvad esmakordselt Brasiilia filmipäevad

Esimest korda saab Sõpruses nautida mõnusaid Brasiilia filme, põnevat vaatamist jagub kõigile kolmandast kuni kuuendani septembrini. Seanisd on kõigile tasuta!

Kinoekraanile jõuab neli Brasiilia filmi, mis kõik on eesti- ja ingliskeelsete tõlgetega. Sissepääs on filminädala jooksul kõigile vaatajatele tasuta. Filmipäevi korraldab Brasiilia Suursaatkond Tallinnas koostöös kino Sõprusega.

Filminädala avafilmiks on režissöör Hugo Prata “Elis”. Mängufilm kirjeldab Elis Regina elu ja lühikest, kuid märkimisväärset lauljakarjääri, mis hõlmas muusikastiile nagu bossa nova, samba, jazz ja rock. Elis Reginat peetakse laialdaselt brasiilia kõigi aegade parimaks lauljaks.

Filminädala teisel päeval saab vaadata filmi ”Isast vasakule", mille režissöör on Luiz Fernando Carvalh. See film on kaasaegse brasiilia kino sümbol, mida Cahiers du Cinéma kirjeldas kui "julma poeemi hallutsinatsioonide piiril, millel on erakordne jõud".

Filmi tegevus toimub Brasiilias 20. sajandi alguses. André on noormees, kelle ideed erinevad radikaalselt tema isa maailmavaadetest. Isa ülistab korda ja piiranguid, läbi mille kehtestab ta perearmastuse maski all ka enda võimu. Poeg otsib vabadust ja emotsioone. Kui poeg lahkub perefarmist ja kolib viletsasse pansionaati, palub ema oma vanemat poega Pedrot vend tagasi tuua. Kuid André naasmine purustab täeilikult perekonna korra ja piirangud.

Beto Branti "Sissetungija" on järjekorras filminädala kolmas film, mille tegevus rullub lahti

São Paulos. Sealsed äripartnerid Ivan ja Giba sepitsevad vandenõu, et lahendada oma ehitusfirma probleeme, kolmanda osapoole ning pea aktsionäri kõrvaldamiseks. Tundub lihtne, kuid siis selgub, et palgamõrtsukal Anisiol on endalgi plaan, kuidas tippu jõuda. Vahelduvalt hirmuäratava rahulikkuse ja klouniliku huumoriga, sebib ta ennast kiiresti meeste juurde tööle ning ühe noore pärija voodisse, kelle ta on ise orvuks teinud. Läbi Anisio parasiitliku kulgemise toob see kummaliselt naljakas film välja lõhe rikaste modernsete linnaosade ja armetute getode vahel São Paulos. Giddy käsitsi filmitud kaadrid ja tumedad värvid täiendavad seda pingelist atmosfääri, kus Ivan otsib pääseteed läbi äreva afääri ning ennasttäis Giba mängib kodus perekonna pead, samal ajal valitsedes salaja oma ööklubi / bordelli. Lühidalt poleerimata ja kiire kulg muudavad selle filmi imeliseks põnevikuks igas mõttes.

Viimaseks filmiks on Marcelo Machado “Tropikalism”. Dokumentaalfilm tutvustab tähtsa kultuuriliikumise ajalugu ja saavutusi. Tropikalism tärkas Brasiilias 1960ndate lõpus, andes värsket hingamist loomingulisusele keset autoritaarset sõjaväelist diktatuuri. Film ühendab väärtusliku arhiivimaterjali, mis taastati spetsiaalselt filmi produtseerimiseks, intervjuudega liikumise põhifiguuridega nagu Caetano Veloso, Gilberto Gil, Mutantes ja Tom Zé.

 

Ajakava:

3.09 kell 21:00 – "Elis"

4.09 kell 20:00 – "Isast vasakule"

5.09 kell 21:00 – "Sissetungija"

6.09 kell 21:00 – “Tropikalism”

 

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/331486350925214/

Veel uudiseid

Kino Sõprus vaatajate arv kasvas aastal 2018 rekordiliselt

Möödunud aastal oli Sõpruse kino vaatajanumbri osas rekordiline. Publiku arv ühe kinosaaliga Sõpruses jõudis numbrini 63 407, seega vaatajate hulk tõusis eelmise aastaga võrreldes 18% võrra. Kinokavasse jõudis üle 260 täispika filmi ja suurel hulgal lühifilme.

Kino Sõprus oli aastal 2018 üliedukas, rekordilise publiku tõid kinno loomulikult kodumaiste filmidega kooliseansid ja programm “Klassiga kinno”.  Aasta jooksul külastas kino ligi 10 000 õpilast.

Algab Ingmar Bergmani retrospektiiv

Sõpruse kinos ja Tartu Elektriteatris on sel nädalal algamas retrospektiiv alapealkirjaga „Bergman 100. Rituaalid“. Filminädal on pühendatud Ingmar Bergmani 100 sünniaastapäevale. Filmiprogrammi on sel korral kureerinud režissöör Rainer Sarnet.

 

Retrospektiivi kavas tulevad esitlusele just Bergmani poolt loodud 1960ndatest aastatest pärit filmid: „Seitsmes pitser“ (1957), „Neitsiallikas“ (1960), „Nagu peeglis“ (1961), „Armulaualised“ (1963), „Vaikus“ (1963), „Persona“ (1966) ja „Hunditund“ (1968).

Kinos Sõprus toimuvad esmakordselt Brasiilia filmipäevad

Esimest korda saab Sõpruses nautida mõnusaid Brasiilia filme, põnevat vaatamist jagub kõigile kolmandast kuni kuuendani septembrini. Seanisd on kõigile tasuta!

Kinoekraanile jõuab neli Brasiilia filmi, mis kõik on eesti- ja ingliskeelsete tõlgetega. Sissepääs on filminädala jooksul kõigile vaatajatele tasuta. Filmipäevi korraldab Brasiilia Suursaatkond Tallinnas koostöös kino Sõprusega.

  •  
  • 1 / 33