Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Sel nädalal alustab Sõpruses American Film Showcase

Esimeseks filmiks on Netflix Original Documentariesi ja Time Inc.-i loodud „The Mars Generation”.

See on tulevikku vaatav film teekonnast Marsile, nähtuna läbi nende teismeliste silmade, kelle generatsioon on esimene Marsile astujate seas. Lisaks antakse sõna juhtivatele ekspertidele, kes töötavad selle nimel, et nihutada kosmoseuurimise tehnoloogia ja uuenduste piire. Film jälgib seltskonda 15–18 aastaseid praktikante U.S. Space & Rocket Centeris, kes plaanivad hakata insenerideks, astrofüüsikutest ning astronautideks. Vaatajail avaneb haruldane võimalus piiluda moodsa kosmosevõidujooksu ülesehitusse, nähtuna nii avaliku kui ka erasektori poolelt. „The Mars Generation” annab nii ajaloolises, filosoofilises kui ka tehnoloogilises mõttes aimu, mida võiks inimkonna jaoks tähendada mitmeplaneediliseks liigiks saamine, ning paljastab, kuidas Mars on palju lähemal, kui me arvame.

Filmi linastust toetavad American Film Showcase programm ning USA saatkond Eestis.

Veel uudiseid

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesseroad movie’dehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

  •  
  • 1 / 32