Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Esilinastub Kleber Mendonca Filho film “Aquarius”

7. aprillil kell 19.00 esilinastub kinos Sõprus Kleber Mendonca Filho film “Aquarius” (2016).

„Aquariuses” võetakse luubi alla kinnisvaraspekulatsioonid, aeg ja mälu ning eelarvamused naise elu ja seksuaalsuse kohta. Film jälgib peaosalise Clara (Sonia Braga) igapäevaelu ning tema suhteid perekonna ja sõpradega. Kange naine keeldub alla andmast, hoiab endas samaaegselt elus last ja vanainimest ning jääb enda tõekspidamistele lõpuni truuks. Ka vanemal naisel võib olla nauditav ja sisukas elu, see on valik, mille Clara on teinud. Elada tuleb kahetsusteta, tänane reaalsus saab juba homme mälestuseks.
“Mendonca loodud filmi käekiri on hindamatult pingevaba ja visuaalne narratiivi voolamine, mis on ideaalne igapäevaelu maagia jäädvustamiseks. Unenäod tunduvad ärkvelolekust reaalsematena – Clara öised unelmad lõigatakse läbi kananahka tekitava rütmiga, samal ajal kui virtuoosne lõpp seob tõe ja metafoori kokku jõuga, mis on sarnane õnnetusega kiirteel.” (Robbie Collin, The Telegraph)
Erinevatele voolavatele emotsioonidele ja visuaalsele rännakule kruvib tumedamaid toone juurde kinnisvaraarendaja ähvardav kohalolu. Filmi soundtrack mõjub inspireeriva jalutuskäiguna Brasiilia popmuusika ajaloos.

Film linastub alates 7. aprillist

Veel uudiseid

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesseroad movie’dehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

  •  
  • 1 / 32