Saame sõpradeks

Uudiskirjaga liitujatele saadame regulaarselt infot Sõpruse programmi, uudiste ja sündmuste kohta. Igal nädalal loosime välja kinopääsmeid ja kutseid esilinastustele.

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Kõigi aegade parimaks komöödiaks nimetatud “Džässis ainult tüdrukud” Sõpruse ekraanil

I don't care how rich he is, as long as he has a yacht,
his own private railroad car, and his own toothpaste

– Sugar (Marilyn Monroe)

Kino Sõpruse helgete filmide sarja Positiiv raames on kahel korral, 9. aprillil kell 19 ja 10. aprillil kell 12, võimalik näha Ameerika Filmiinstituudi poolt 2000.aastal kõigi aegade parimaks komöödiafilmiks nimetatud linateost “Džässis ainult tüdrukud”, milles hiilgavad parimad koomikud Jack Lemmon ja Tony Curtis ning oma andeka näitlejatööga lummab Marilyn Monroe. Film on täis ülimalt koomilisi olukordi, ilma naerupisaraid valamata ei lahku saalist mitte keegi!

Kaks töötut džässimuusikut, Joe ja Jerry, satuvad pealt tunnistama 1929. aasta valentinipäeva veresauna ja pagevad maffia eest tüdrukutebändiga Chicagosse, esinedes Josephine’i ja Daphnena, kuid olles mõlemad samal ajal sisse võetud bändi lauljatarist Sugar Kowalczykist. Peagi aga saabub samasse hotelli, kus bänd peatub, maffia, kelle eest kaks muusikut jooksus on!

Positiivi kuraator Roman Baskin kirjeldab oma valikut järgmiselt: “Kunagi ütles Ingmar Bergman, et ta ei hakkaks iial nii raskes žanris filmi tegema, kui seda on komöödia. Kui nad ühel festivalil Woody Alleniga kohtusid, nimetasid mõlemad teineteist oma žanri kuningateks. See tõestab vaid seda, et ainult oma ala tõelised Meistrid võivad tunnustada teineteise tööd, ka siis, kui prillid, millest maailma nähakse, on vägagi erinevad; suurtel sümfoonikutel on respekt džässmuusikute vastu ja rockimehed naudivad ooperit. Komöödia, kui ülimalt peen tööriist tõelise filmitegija käes, võib maailma meie ümber teha nii pisarateni  koomiliseks kui ka väänata meid valusasse kõverpeeglisse. Suurmeister Billy Wilderi surematus filmis, saab komöödiasõber oma naerudoosi kuhjaga kätte.”


Positiiv #7: Džässis ainult tüdrukud
9. aprill kell 19 ja 10. aprill kell 12


Some Like It Hot, USA 1959
Žanr: komöödia
Režissöör: Billy Wilder
Osades: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon
Keel: inglise / Subtiitrid: eesti
Filmi pikkus: 122 minutit

Veel uudiseid

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesseroad movie’dehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

29. märtsil esilinastub "Lucky" peaosas võrratu Harry Dean Stantoniga!

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast.

Sõpruse õuduskino märtsist uuel ajal!

Alates sellest kuust saavad kõik Cinema Dentatat fännid käia õuduskinos kord kuus laupäeviti! Algus nagu ikka kell 21.00!

Seekordne film on legendaarne "Vaimust vaevatud". Žanriliselt raskesti määratletav linateos kujutab allasurutud hirmude ja seksuaalsuse järeleandmatut, hüsteerilist vallandumist. Vaatajate ees rullub purunevast suhtest hullunud tegelaste ettearvamatu ja vägivaldne käitumine, mis sorgib nii metafoorselt kui ka füüsiliselt kõikide käitumisnormide sagaras.

  •  
  • 1 / 32