What Remains

2001. aastal Ameerika parimaks fotograafiks nimetatud Sally Mann sai tuntuks 1990ndate alguses oma alasti lapsi kujutava intiimse fotoseeriaga. Kriitikute ja avalikkuse poolt esialgu valesti mõistetud ja lapspornograafias süüdistatud fotograafi enigmaatilised ja lummavad fotod on tänaseks maailmakuulsad. Inimeste küünilisus aga jättis oma jälje ja Sally piltide uueks läbivaks teemaks on inimese surnukeha lagunemise protsess.

Geniaalse fotograafi stiil on aga jäänud äratuntavalt samaks – poeetilised, igatsust ja nostalgiat tekitavad pildid mõjuvad lähedaselt ja isiklikult ning nendes on mingi ainulaadne sügavalt tume ilu, mida on raske sõnadesse panna. Tema fotode vaatamine on nagu rännak emotsioonide ja mälestuste radadel, mis paneb igatsema millegi järele, mida võib-olla polegi kunagi olnud.

“What Remains” režissöör Steven Cantor on keeranud oma kaamera Sally poole ja tulemuseks on intiimne lähiportree ühe kunstniku eraelust ja loomeprotsessist. Täpiks i-l saab filmis nautida geniaalse silmaga Manni erakordseid fotosid üle kinoekraani ja see on elamus, mis sööbib sügavale mällu.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

Dokiõhtu #64: King of the Cruise

09.11.2020
18:30

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020
  •  
  • 1 / 16