UUDIS: Kino Sõprus valiti Euroopa Kuu Kinoks

Kino Sõprus pälvis tunnustuse kõikide Euroopa kinode seast ning valiti Film New Europe (FNE) ja Europa Cinemas poolt Euroopa Kuu Kinoks.

Tunnustuse üks väljaandjatest on Europa Cinemas - Euroopa suurim väärtfilmikinode võrgustik, kuhu kuulub 1170 kino 673-s linnas ja 68-s erinevas riigis.

Euroopa Kuu Kino tiitli välja andmise eesmärk on valiku tegijate sõnul ‘tunnustada Euroopa kinodes tehtavat suurepärast ja rasket tööd ning anda teistele kinodele võimalus õppida nende väljakutsetest.’ Tiitli väljaandjad tõstavad esile Kino Sõprust kui vanimat ning ainukest tõelist väärtfilmidele keskendunud kino Eestis. Kiidusõnu pälvib ka Aki Kaurismäki paljude filmide kunstniku Markku Pätila käe all renoveeritud kino interjöör.

Kino Sõpruse väljakutsetest ja elurütmidest räägib pikemalt Film New Europe kodulehel ilmunud intervjuus Sõpruse programmijuht Tiina Savi.

Kino Sõprust opereeriv ja väärtfilmide maaletoojana tegutsev MTÜ Must Käsi on saanud värskelt tunnustada ka siinsete filmikriitikute käest – Eesti Filmiajakirjanike Ühingu poolt välja kuulutatud möödunud aasta parimate levifilmide esikümnes oli lausa seitse MTÜ Must Käsi poolt maale toodud filmi. Filmisõbrad on juba aastaid saanud nautida sama levifirma poolt maale toodud hitt-filme ka PÖFF-il ja teistel filmifestivalidel nii Eestis kui mujal Baltikumis.

Intervjuud Kino Sõpruse programmijuhi Tiina Saviga saab lugeda Film New Europe kodulehel: http://www.filmneweurope.com/