Toidufilmide festival 2019: 6-DOLLARILINE KOHVITASS

"Miski pole võimatu, kui on piisavalt palju kohvi." Kas mõtled samamoodi? Ilmselt ei kujuta paljud oma hommikuid ja päevi ilma kohvita ette. Nii on kohvist kujunenud USA ja Euroopa üks enim tarbitavaid jooke, kuid selle sõltuvust tekitava vedeliku toorainet – kohviube - kasvatatakse peamiselt arenguriikides.

“Tulge mõistusele, jätke see kolmeeuroste kohvide joomine järele!” teatas mõnda aega tagasi meedia vahendusel tuntud ärimees Indrek Kasela. Dokumentaalfilmi “6-dollariline kohvitass” vaadates saab aga mõtiskleda, et ehk ei peakski kvaliteetne kohv maksma 3 eurot, vaid hoopis rohkem. Maailma kohviäri aastane väärtus küündib üle 100 miljardi dollari, kuid vaid väike osa jõuab sellest kohviubade kasvatajateni. Filmis püüab üks Mehhiko kohvikasvatajate perekond süsteemist välja murda ning leida tee otse lõpptarbijani.

Kas sina tead, kes su kohvioad kasvatanud on?

Film linastub inglise, hispaania ja jaapani keeles, osaliselt ingliskeelsete subtiitritega.
Pilet 6€


Seanssi korraldab Food Film Festival MTÜ

Eriprogrammi Toidufilmide festival 2019 kirjeldus

Eesti esimene gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub 2019. aasta kevadel, 11. – 14. aprillini Kinos Sõprus.

Piilume nii kulinaarsete geeniuste tegemistesse kui ka toidumaailma pahupoolele. Uudistame, uurime, mõtleme kaasa, arutleme, pakume elamusi ja naudinguid.

Kui kõht läheb tühjaks, saab olema väärt filmielamus. Kui kõhus hakkab keerama, saab see samuti olema väärt filmielamus.

Üritust korraldab Food Film Festival MTÜ.

Varasemalt Toidufilmide festival 2019 sarjas linastunud filmid

Toidufilmide festival 2019: ALAIN DUCASSE‘I OTSIMINE

12.04.2019

Toidufilmide festival 2019: Fermenteeritud

13.04.2019

Toidufilmide festival 2019: PINGE –(R)EVOLUTSIOON KÖÖGIS

12.04.2019

Toidufilmide festival 2019: MICHELINI TÄRNID – LUGUSID KÖÖGIST

11.04.2019
  •  
  • 1 / 2