Teofrastuse eriseanss – Teofrastuse aasta

Tähistame koos „Teofrastuse“ filmi suurepärast aastat!

„Teofrastus“ esilinastus täpselt aasta tagasi kinos „Sõprus“ ja sellest hetkest algas ka tema pikk ja uhke festivaliteekond. Filmi on soojalt vastu võetud nii Eestis kui välismaal. Kõigepealt saime tunnustatud kodumaal ning seejärel võitis film auhindu Taiwanis, Kanadas, Tšehhis, Hispaanias, Mehhikos, Ungaris, Saksamaal, Norras ja Sloveenias! Kokku on film linastunud rohkem kui kolmekümnel festivalil.

Kodutu kass Teofrastus leiab endale armastavad omanikud. Lõpuks ometi on tal päris „oma territoorium“ nende ilusas maakodus, kus ta on õnnelik ja kaitstud. Kuid see õnn ei kesta kaua – uued omanikud sõidavad koos Teofrastusega sügisel linna, tööle. Ühel hallil päeval, vaadeldes väikese linna-korteri rõdul linde, hüppab kass kogemata alla ja eksib ühesuguste magalarajooni majakarpide vahel ära. Kas Teofrastus leiab taas „enda territooriumi“ või ootavad teda vaid külm tänavamaastik ja linnainimeste ükskõiksed pilgud?

Film Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Režissöör Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, helilooja Mari Jürjens, jutustaja Aleksei Turovski, operaator Ragnar Neljandi, peaanimaator Olga Stalev (Bulgakova), helirežissöör Ekke Västrik, tootja Nukufilm OÜ.

Eesti publik on korduvalt avaldanud soovi filmi taas kinolinal näha ja pühade ajal peavad soovid täituma! Filmi saab näha kinos „Sõprus“ kaks viimast korda - 21. ja 29. detsembril! „Teofrastusele“ lisaks linastub dokumentaalfilm filmi tegemisest, seejärel ootab vaatajaid fotoreportaaž Teofrastuse reisidest ja vestlus autoritega!