menuimage Must Käsi
#Õigusemõistmise nädala 2021
Süstlapargi laps

draama

Kestus 1h 57m

Riik Šveits

Režissöör Pierre Monnard

Keel Inglise, saksa

Subtiitrid Eesti, Vene

Uskumatuna kõlava tõestisündinud loo peategelane on 11-aastane Mia, kelle mõlemad vanemad on narkomaanid. Kui kohalik süstlapark, kus Mia vanemad tavaliselt igapäevast narkodoosi saamas käivad, kinni pannakse, ja tema ema ja isa lahutavad, on tüdruk sunnitud koos emaga kaugesse väikelinna kolima. Pikka aega on Mia ainuke sõber uues linnas tema ukulelet tinistav väljamõeldud sõber, kuid ajapikku leiab ta koolist uusi tuttavaid, kelle kodused elud pole samuti kõige roosilisemad. Uute sõpradega ajaveetmine ei suuda Miat aga kauaks eemale kiskuda narkosõltlasest emast, kelle vastu on armastus n...Näita rohkem

Uskumatuna kõlava tõestisündinud loo peategelane on 11-aastane Mia, kelle mõlemad vanemad on narkomaanid. Kui kohalik süstlapark, kus Mia vanemad tavaliselt igapäevast narkodoosi saamas käivad, kinni pannakse, ja tema ema ja isa lahutavad, on tüdruk sunnitud koos emaga kaugesse väikelinna kolima. Pikka aega on Mia ainuke sõber uues linnas tema ukulelet tinistav väljamõeldud sõber, kuid ajapikku leiab ta koolist uusi tuttavaid, kelle kodused elud pole samuti kõige roosilisemad. Uute sõpradega ajaveetmine ei suuda Miat aga kauaks eemale kiskuda narkosõltlasest emast, kelle vastu on armastus nõnda suur, et tüdruk on valmis ema rõõmustamiseks kõike tegema – olgu selleks siis oma kallimate asjade mahamüümine, et leida uueks doosiks vähestki raha või lausa ise narkokullerina töötamine.

“Süstlapargi laps” on üks neist filmidest, mille lugu ja pildikeel kõlab esimest korda tutvustust lugedes liiga etteaimatavalt groteskselt, et seda üldse vaadata viitsida. Ärge laske aga tutvustusel end petta – tegemist on väga maitsekalt üles võetud linateosega, kus oivaliselt on balansseeritud narkosõltuvuse maailma tumedus ja jubedus koos kasvava lapse perspektiiviga. Leiab ka palju fantaasiat, helgust ja positiivseid hetki. Filmi lõpus jääb võidutsema lootus.

Heli Jürisson

---

Veslusrings olevad:

Katrin Orav – vandeadvokaat. Hetkel juhib ta Eesti Advokatuuri perekonnaõiguse komisjoni. Juba kümme aastat on ta nõustanud abivajajaid perekonnaõigust puudutavates küsimustes Lastekaitse Liidu ja Eesti Advokatuuri koostööprojekti „Hea nõu lastega peredele“ raames.

Agle Elmik – Pärnu Maakohtu kohtunik. Ta tegeleb peamiselt tsiviilasjade lahendamisega, puutudes igapäevaselt kokku ka laste ja peredega seotud vaidlustega.

Kiira Gornischeff – Ohvriabi ennetustalituse juhataja

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Õigusemõistmise nädala 2021”?

4.–10. oktoobrini 2021 toimub iga-aastane õigusemõistmise nädal, et tutvustada avalikkusele kohtute tööd ja õigusemõistmist inimestele lähemale tuua. Tänavu on põhitähelepanu all perede ja lastega seotud vaidlused ning võlaprobleemid, mis puudutavad Eestis igal aastal kümneid tuhandeid inimesi. 

Õigusemõistmise nädalal on plaanis suur hulk ettevõtmisi. Muu hulgas näidatakse Tallinnas Sõpruse kinos ja Tartus Elektriteatris filme „Sõna sõna vastu“ ja „Süstlapargi laps“ ning pärast kinoseansse toimuvad vestlusringid, kus osalevad kohtunikud, advokaadid ja sotsiaalvaldkonna inimesed. Üritus toimub Eesti kohtute ja Advokatuuri koostöös.

LINASTUSED ON KÕIGILE TASUTA!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow