menuimage Must Käsi
#Prantsuse uus laine Sõpruses
Prantsuse uus laine Sõpruses! Pariis kuulub meile

draama Müsteerium triller

Kestus 2h 0m

Riik Prantsusmaa

Režissöör Jacques Rivette

Keel Prantsuse

Subtiitrid inglise

Anne Goupil on kirjandustudeng 1957. aasta Pariisis. Vanem vend Pierre võtab ta kaasa peole, mille külaliste seas on kodumaalt Ameerikast makartismi eest pagenud Philip Kaufman ja teatridirektor Gerard Lenz, kes saabub peole koos salapärase naise Terryga. Peamiseks vestlusteemaks kujuneb nende Hispaania aktivistist sõbra Juani arvatav enesetapp. Hiljuti oli Juan lahku läinud Terryst. Philip hoiatab Anne'i, et samad jõud, mis tapsid Juani, teevad seda varsti ka Gerardiga. Gerard üritab lavale tuua Shakespeare'i "Periklest", kuigi tal pole selleks rahalist toetust. Anne otsustab Ger...Näita rohkem

Anne Goupil on kirjandustudeng 1957. aasta Pariisis. Vanem vend Pierre võtab ta kaasa peole, mille külaliste seas on kodumaalt Ameerikast makartismi eest pagenud Philip Kaufman ja teatridirektor Gerard Lenz, kes saabub peole koos salapärase naise Terryga. Peamiseks vestlusteemaks kujuneb nende Hispaania aktivistist sõbra Juani arvatav enesetapp. Hiljuti oli Juan lahku läinud Terryst. Philip hoiatab Anne'i, et samad jõud, mis tapsid Juani, teevad seda varsti ka Gerardiga. Gerard üritab lavale tuua Shakespeare'i "Periklest", kuigi tal pole selleks rahalist toetust. Anne otsustab Gerardi lavastuses osaled, et meest aidata ja ühtlasi välja uurida Juani surma põhjus.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Prantsuse uus laine Sõpruses”?

Kino Sõprus lõpetab Euroopa filmikuu pidulikult Prantsuse uue lainega! 5.-10. detsembril tulevad meie ekraanile Truffaut', Varda, Demy, Melville'i, Rivette'i ja Godard'i valitud filmid.

Prantsuse uue laine toob Sõprusesse Prantsuse Instituut Eestis!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow