Klassiga kinno: Plastist ookean

„Plastist ookean“ on uus täispikk ja seikluslik dokumentaalfilm, mis heidab valgust meie globaalsele jäätmerohkele elustiilile. Kunagi arvasime, et võime plastist tooteid korra kasutada ja siis minema visata, ilma et need inimestele ega loomadele halvasti mõjuksid. Selgub, et nii see ei ole.

„Plastist ookeanis“ läheb rahvusvaheline meeskond, mis koosneb ränduritest, teadlastest ja ookeanikaitsjatest, ülemaailmsele missioonile, et paljastada kohutav tõde selle kohta, mis hiilib tegelikult meie pealtnäha neitsiliku maailmamere pinna all.

Selle tulemused masendavad vaatajaid samamoodi nagu seda meeskonda, kes võttis filmilindile ennenägematuid kaadreid mereelust, plastsaastest ja selle paratamatuist tagajärgedest inimkonna tervisele.

Neli aastat kestnud võtteperioodil filmiti „Plastist ookeani“ kokku 20 kohas ümber maakera ning jäädvustati kauneid ja hirmuäratavaid kaadreid plastsaaste globaalsest toimest. Ühtlasi tutvustatakse tõhusaid tehnoloogilisi ja poliitilisi abinõusid, mis võivad asju paremuse poole pöörata, kui need õigeaegselt kasutusele võtta.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 6. novembril kell 15:15 ning 7., 8. ja 9. novembril kell 15:00. Need seansid juhatab sisse keskkonna-aktivist Züleyxa Izmailova, kes on pühendunud rohelise ilmavaate ja jätkusuutliku arengu edendamisele. Lisaseanss 20.novembril kell 14.00.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades oleme lähtunud riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Klassiga kinno on hetkel suvepuhkusel ja jätkab taas sügisel!

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno

30.08.2018
15:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Korallijaht

21.05.2018

Klassiga kinno: Ootus

12.04.2018

Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

21.03.2018

Klassiga kinno: Huntide vabadus

19.02.2018
  •  
  • 1 / 9