KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

Miljardid inimesed on hakanud kasutama suhtlemisel emojisid (jaapani keeles „pilttegelane“). Kuna mobiiltelefonitehnoloogia areng on tekitanud meie suhtlusviisis paradigmanihke, on emojidest ehk piltsmailidest saanud üleilmne nähtus ning mõned väidavad, et nendest väikestest piltidest saab peagi vaat et oma keel. Aga kes otsustab, millised uued piltsmailid heaks kiidetakse ning kõikide nende naeratavate junnide ja südamekujuliste silmadega nägude paabelis kasutusele võetakse?

Režissöörid Martha Shane ja Ian Cheney viivad meid sügavale pilttegelaste maailma alates rahvusvahelisest mittetultunduslikust konsortsiumist, mis standardib väljapakutavaid piltsmailisid ja otsustab uute juurutamise üle, kuni kampaaniateni, mis toetavad uusi piltsmailisid, näiteks selliseid, mis kujutavad menstruatsiooni, Argentiina matet, hidžaabi ja nahatoonide arengut, ning kuni päris piltsmailide sünnini Jaapanis, kus kohtume piltsmailide ristiisa Shigetaka Kurita endaga.

Sarnaselt tabavalt kasutatud lõuga sügavale piltsmailile on see filmgi mõtlemapanev ja lõbus ning pärast selle nägemist ei vaata keegi enam ühtegi piltsmailit ega mõtle enam ühestki keelest samamoodi nagu varem.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 22. jaanuaril kell 15:00.
Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli II ja III astme ning gümnaasiumiastme õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.
Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – info@kinosoprus.ee

 

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020
14:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019
  •  
  • 1 / 13