Klassiga kinno: Korallijaht

Korallrahud on justkui veealused vihmametsad, mis annavad eluaset miljonitele liikidele, tegutsevad ookeanides võimsate ökosüsteemidena ning aitavad ka inimkonnal ellu jääda. Bioloogilisest mitmekesisusest hoolimata ohustab koralle tappev pleegitumine, mida põhjustab kliimasoojenemise tõttu tõusnud veetemperatuur. „Korallijaht“ on haarav järg palju auhindu võitnud liustikudraamale „Jaht jääle“ ning seekord asub režissöör Jeff Orlowski koos endise reklaamifirma juhi, mehega, kes ise nimetab end „korallinohikuks“, ning tunnustatud merebioloogide ja kaamerainseneridega lummavale merereisile, et jälgida korallide massilise pleegitumise kulgu. Mitme troopilistesse ookeanidesse paigutatud veealuse kaamera abil trotsib meeskond vapralt tehnilisi raskusi, et tuua vaatajate ette ahhetama panevad kaadrid merepinna all toimuvast hävitustööst. Ühendades oskuslikult silmailu, pinget ja missioonitunnet, paljastab „Korallijaht“ valusalt meie planeeti ähvardavaid ökoloogilisi ohtusid.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 21. ja 23. mail kell 15:00. Filmi juhatab sisse merebioloog Arno Põllumäe.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020
14:00

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020
14:00

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

02.11.2020
14:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019

Klassiga kinno: Võõras paradiisis

09.12.2019
  •  
  • 1 / 13