Klassiga kinno: ANTROPOTSEEN: Inimese ajajärk

Antropotseeni Töögrupp (Anthropocene Working Group) on rahvusvaheline teadlastest koosnev meeskond, kes on juba peaaegu kümme aastat uurinud tõsist ja kestvat geoloogilist mõju, mida inimkond meie planeedile on avaldanud. Alates Austraalia laastatud Suurest Vallrahust kuni betoonist lainemurdjateni, mis katavad 60% mandri-Hiina rannikust, suurimate maaparandusmasinateni, mis Saksamaal iial ehitatud, Uurali mägedes asuvate psühhedeelsete potasekaevandusteni ja Atacama kõrbe sürreaalsete liitiumiaurutiikideni – võttegrupp filmib kuuel mandrilja 20 riigis rabavaid vaatepilte, mis on tekkinud eelmise sajandi jooksul inimliigi katastroofilise tegevuse tagajärjel.
Nelja aastaga valminud film "Antropotseen: Inimese ajajärk" mõjub ehmatava häirekellana ja sunnib meid suhet oma globaalse asualaga ümber mõtestama.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 13. ja 15. mail kell 15:00

13. mail juhatab filmi sisse Henri Holtsmeier ning 15. mail Kertu Birgit Anton Fridays for Future Eestist

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Modell Maddy

18.01.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020
  •  
  • 1 / 14