JUST FILM 2018: Supermerisiga

Ühes Helsingi äärelinnas on oma igava eluga kimpus 11-aastane Emilia. Viks ja viisakas tüdruk on pähe võtnud, et temast ebahuvitavamat last pole olemas, kuna kõik “ägedad” tüdrukud teevad kogu aeg midagi põnevat, tema parimaks sõbraks olgu aga kooli kõige ebapopulaarsem poiss Simo. Emilia sõprus Simo’ga on suisa nii heitlik, et avalikes kohtades ta teda väldib, et mitte ise populaarsuse redelil veelgi madalamale libiseda.

Kasvava üksindustunde taltsutamiseks ostab Emilia ema tüdrukule merisea ja viimase rõõmul ei paista nüüd enam otsa ega äärt. Pontsakas näriline ei näikse aga tehingust suurt pidavat ning vajutab esmakohtumisel oma võimsad esihambad Emilia kleenukesse sõrme. Et mitte loomakesest ilma jääda, varjab Emilia saadud vigastust ema eest kiivalt. Kuid peagi hakkab tüdruk enda juures täheldama kummalisi muutusi ning saab aru, et on omandanud supervõimed. Esiotsa ei jõua ta ära kiruda, miks ta just merisea-võimed pidi omandama, kuid olukorraga harjudes pole asi enam nii hull. Ja kui peale muinasjutulist kohtumist ülem-meriseaga saab ta tähtsa ülesande, mis puudutab kogu elanikkonda, võib Emilia lõpuks rahule jääda – kõige igavamast tüdrukust on üleöö saanud superäge superkangelane, kelle tähtsust ei alahinda enam keegi!

Oliver Põder

Eriprogrammi Just Film 2018 kirjeldus

Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestival, mis koosneb lastefilmide ja noortefilmide võistlusprogrammist ning eriprogrammidest.
Just Film toimub 16.11.-2.12.2018. Festivali pileteid on alates 20. oktoobrist võimalik soetada Just Filmi veebilehelt www.justfilm.ee , kõikidest Piletilevi müügikohtadest üle Eesti ning internetist aadressil www.piletilevi.ee.

Varasemalt Just Film 2018 sarjas linastunud filmid

JUST FILM 2018: Hukule määratud

16.11.2018

JUST FILM 2018: Kurvi taga

29.11.2018

JUST FILM 2018: Kasper ja Emma lähevad aardejahile

29.11.2018

JUST FILM 2018: Reede laps

28.11.2018
  •  
  • 1 / 4