Emir Kusturica retrospektiiv: Maradona

Argentina jalgpallur ja Serbia filmilavastaja ei pruugi näida küll kõige ootuspärasema paarina, kuid Diego Maradona ja Emir Kusturica kohtumine, millest sündis 2008. aastal meeste järgi nimetatud dokumentaalfilm, on tagantjärele ometi enam kui loomulik – tegemist on kahe enfant terrible’i, autokraatliku hoiakuga egomaniaki, ja seejuures ainulaadse talendiga. 

Sajandi jalgpalluriks nimetatud Diego Maradona suutis olla alati tähelepanu keskpunktis kogu oma pika pallurikarjääri jooksul ja püsib seal ka pikka aega pärast jalgpalliketside varna riputamist. Lisaks ennenägematule mänguoskusele saatsid teda pidevad skandaalid, olgu tegemist kurikuulsa “jumala käega”, nagu Maradona ise oma käega löödud värava maailmameistrivõistluste veerandfinaalis tituleeris, või hilisema pahuksisseminekuga narkootiliste ainetega.

Skandaalide vahele mahtus aga sajandi väravaks nimetatud tabamus selles samas mängus inglaste vastu, maailmameistritiitel, mitmekordne maailmarekordilise üleminekutasu murdmine ja palju muud. Mis peamine, igav polnud Maradonaga kunagi, pole ka temast valminud dokumentaalfilmis läbi teda jumaldava Kusturica pilgu.

 

Filmi toob kohale DHL