Believe: The Eddie Izzard Story

20. märtsil esineb Nokia Kontserdimajas maailmakuulus stand-up koomik ja näitleja Eddie Izzard oma uue etendusega “Force Majeure”. Eelsoojendusena pakub Comedy Estonia koostöös kino Sõprusega publikule vaadatamiseks dokumentaalfilmi “Believe - The Eddie Izzard Story”. “Believe” on film, mis jälgib Eddie Izzardi tõusu stand-up komöödia maailma tippu, alustades kõige algusest - vähi tõttu ema kaotanud, koos vennaga internaatkooli saadetud väikesest poisist kuni täiskasvanud mehe suhetest oma toetava isaga.

Olles koolis, mõistis Eddie, kuidas võib komöödiajanulise noore inimese karjääri mõjutada Cambridge Foorlights Revue’ga ühinemine. Tema eesmärgiks number üks muutus äsja kuulsust koguma hakanud noorte näitlejate nagu Hugh Laurie, Stephen Frey ja Emma Thompson järgimine ning ta üritas leida oma kohta ülikoolis. Kui see aga läinud nii, nagu plaanitud, võttis ta suuna
Edinburgh’i festivali suunas, olles varustatud ainult üherattalise jagratta ja mõningate vaimukustega. Nende minimaalsete vahenditega saavutas ta lõpuks vilumuse, kuidas publik enda poole võita. Sellest ajast peale on Eddie väsimatult, tööd pelgamata ennast publikule tõestada üritanud.

“Believe” on mantra Eddie moodi: enne kui sinust saab laulja, pead sa uskuma, et sa oskad laulda. Kui sa tahad, et sinust saaks koomik, pead sa uskuma, et sa oled naljakas. Eddie uskus Eddie’sse ja tema kaljukindel usk endasse võimaldas tal hakata esinema transvestiidina ajal, kui kõik teised tema ümber teda veensid, et sellest kujuneb suitsiid tema karjäärile. Pärast seda, kui tema äärmiselt edukas West Endi etendus “Dress To Kill” pälvis kriitikute ülistuse, võis ta ainult ennast tänada, et oli võtnud ette sedavõrd suure riski.

Režisöör Sarah Townsend kombineerib oskuslikult koduvideod, fotod ja arhiivimaterjalid kokku ning välja tuleb piire-kompiv ja äärmiselt intiimne portree kõigi poolt armastatud meelelahutajast.

Kinoõhtu juhatab sisse Comedy Estonia eestvedaja Louis Zezeran.

Üritus facebookis

Pilet 4€