Barash

Septembrist toob kino Sõprus igal kuul kaheks korraks linale ühe noortefilmi. Noorteprogrammi filmivalikut ning aruteluringe korraldavad Sõpruse noorte kinoklubi liikmed.
Programmi avafilmiks on Iisraeli režissööri Michal Viniku „Barash“. 22.septembril liitub pärast filmi meiega kirjanik Margus Karu, kelle romaani põhjal tehti film "Nullpunkt". Margus räägib meiega loo sünnist ning teekonnast raamatukaante vahele ja sealt edasi kinoekraanile.

Noorteklubi liige Astra Susi tutvustab filmi: "Film jutustab loo 17-aastasest Naamast, kas elab Iisrealis oma vanemate ja noorema vennaga. Ta naudib alkoholi ja narkootikume, mis pakuvad võimalust kodusest olukorrast põgenemiseks, kus vanemad pidevalt tülitsevad ja muretsevad tema sõjaväest kadunud vanema õe pärast. Naama kohtub koolis uue tüdrukuga, kellega koos satub ta uutesse olukordadesse, ning tunneb esmakordselt sügavaid tundeid, mis ajavad ta segadusse, aga samas tunneb ta esmakordselt armastust. Film kajastab väga kaasahaaravalt Iisreali noorte igapäevaelu ja ühiskonda, samuti on taustaks paeluv muusika."

Soovid rohkem kinoklubi kohta teada? Kirjuta kinoklubi@kinosoprus.ee!