Tallinna Fotokuu filmiprogramm: "Teinepool"

Tallinna Fotokuu 2019 filmiprogramm „Järelelud“ esitleb Ingel Vaikla ning Jesse Cummingi kureeritud valikut kunstnikufilmidest, mille hulgas on nii dokumentaale, mängufilme, eksperimentaalfilme kui ka videokunsti teoseid. Toimub kolm kahetunnist filmiõhtut, pealkirjadega “Alaku töö”, “Ida pool läänt” ja “Teinepool”, kus linastusele järgneb modereeritud vestlus autoritega.

Linastus „Teinepool“ on kureerinud Ingel Vaikla. Kuue eripalgelise filmi teemadeks on objektistamine, nüüdisaegne armastus, emadus ja naise pilk ning naise kujutamise viisid tänapäeva ühiskonnas.

Stephanie Beroes, „Recital“, 1978, 20’

Doplgenger Collective, „Comrade Women“, 2018, 6’

An van Dinderen, „Lili“, 2015, 12’

Sara Cwynar, „Rose Gold“, 2017, 8’

Marge Monko, „Dear D“, 2015, 8’

Beatrice Gibson, „I hope I’m Loud When I’m Dead“, 2018, 20’

Linastusele järgneb vestlus. Vestlust modereerib Marge Monko

Linastus on tasuta!

Eriprogrammi Tallinna Fotokuu filmiprogramm “Järelelud” kirjeldus

Tallinna Fotokuu 2019 filmiprogramm „Järelelud“ esitleb Ingel Vaikla ning Jesse Cummingi kureeritud valikut kunstnikufilmidest, mille hulgas on nii dokumentaale, mängufilme, eksperimentaalfilme kui ka videokunsti teoseid. Toimub kolm kahetunnist filmiõhtut, kus linastusele järgneb modereeritud vestlus autoritega.

Filmiprogramm annab võimaluse heita pilk uutele võimalikele maailmakordadele, fantaasiatele, mis kunagi tõeks ei saanud, ning unistustele, mis võivad veel täide minna. Kolmel sügisõhtul septembris ja oktoobris ootame publikut osa saama visuaalsest vestlusest kahe kuraatori ja 19 filmitegija vahel alternatiivsete ajalugude, paralleelreaalsuste ning võimalike tulevike teemadel.

Linastused on kõigile tasuta!

Varasemalt Tallinna Fotokuu filmiprogramm “Järelelud” sarjas linastunud filmid

Tallinna Fotokuu filmiprogramm: "Ida pool Läänt"

02.10.2019

Tallinna Fotokuu filmiprogramm: “Alaku töö”

25.09.2019