What Remains

2001. aastal Ameerika parimaks fotograafiks nimetatud Sally Mann sai tuntuks 1990ndate alguses oma alasti lapsi kujutava intiimse fotoseeriaga. Kriitikute ja avalikkuse poolt esialgu valesti mõistetud ja lapspornograafias süüdistatud fotograafi enigmaatilised ja lummavad fotod on tänaseks maailmakuulsad. Inimeste küünilisus aga jättis oma jälje ja Sally piltide uueks läbivaks teemaks on inimese surnukeha lagunemise protsess.

Geniaalse fotograafi stiil on aga jäänud äratuntavalt samaks – poeetilised, igatsust ja nostalgiat tekitavad pildid mõjuvad lähedaselt ja isiklikult ning nendes on mingi ainulaadne sügavalt tume ilu, mida on raske sõnadesse panna. Tema fotode vaatamine on nagu rännak emotsioonide ja mälestuste radadel, mis paneb igatsema millegi järele, mida võib-olla polegi kunagi olnud.

“What Remains” režissöör Steven Cantor on keeranud oma kaamera Sally poole ja tulemuseks on intiimne lähiportree ühe kunstniku eraelust ja loomeprotsessist. Täpiks i-l saab filmis nautida geniaalse silmaga Manni erakordseid fotosid üle kinoekraani ja see on elamus, mis sööbib sügavale mällu.

Description for DOCUMENTARY NIGHT

Real life! In real cinema!
The Documentary Night film series is focused on author documentaries. The programme presents newer and prizewinning documentaries as well as unique gems from all over the world. The Documentary Night screenings are held once a month. The films are shown either in English or with English subtitles.

Next movies at DOCUMENTARY NIGHT series

Dokiõhtu #65: Kosmoselaeva maa

07.12.2020
18:30

Previously featured films at DOCUMENTARY NIGHT series

Dokiõhtu #64: Kruiisikuningas

09.11.2020

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020
  •  
  • 1 of 16