Lase mu rahval minna!

"Ma armastasin Soomet… selle loodust, kombeid – ja mehi."

 

Homod, soomlased ja juudid. Need on kolm inimgruppi, kelle üle nalja visata ei tasu. Mikael Buchi südamlik film “Lase mu rahval minna!” põrmustab selle eelarvamuse ühe hoobiga.

Pariislane Ruben elab Soomes Disney multikaid meenutavas õnnelas. Ta töötab postiljonina ja elab koos blondi silmarõõmu Jarkkoga. Elu on ilus ja linnud sädistavad, kuni ühel kurval päeval juhtub tööl saatuslik õnnetus, mis viib Rubeni eksiili ja eraldab Jarkkost.

Ruben on sunnitud, saba jalge vahel, naasma jubedasse Pariisi, kus tema juudi perekond ei tea midagi tema seksuaalsest orientatsioonist. Ülienergilised sugulased hakkavad Rubenile otsima abikaasaks sobivat neidu. Kergendust ei too sellesse olukorda ka lärmakas ja ülerahvastatud kodu, kus noort meest piinavad salamisi napsitav ema (pööraselt vaimukas roll Carmen Mauralt), murettekitavas abielus olev õde ja Rubenisse armunud vana peresõber härra Goldberg.

Mikael Buchi film on lõbus ja röögatult tempokas komöödia, mille lustakus ja Rubeni osatäitja Nicolas Maury sarm võluvad ära ka kõige paadunuma konservatiivi. Vive l’amour!