Klassiga kinno: Sonita

Kui 18-aastane Sonita saaks ise valida, siis oleks Michael Jackson tema isa ja Rihanna tema ema. Ta jäädvustab scrapbook’i lõikeid oma suurest unistusest – saada kuulsaks räppariks. Hetkel on küll tema ainsateks fännideks teised teismelised tüdrukud, kellega koos Sonita Teherani varjupaigas elab.

Seal saab Sonita, kes on pagulane Afganistanist, nõustamist kogetud traumade järel, mille all ta on kannatanud ning abi tuleviku välja kujundamisel. Aga tema perekonnal on muud plaanid – Sonita on pruut, kelle väärtus on 9,000 dollarit. Kõigele lisaks ei ole naistel lubatud Iraanis laulda. Kuidas õnnestub Sonital ikkagi oma unistused täide viia?

Režissöör Rokhsareh Ghaemmaghami on isiklikult seotud sellele küsimusele vastamisega, tõstatades arutelu teemal, kuidas dokumentaalfilmide tegijad peaksid oma objektidesse suhtuma. See on vaid üks mitmetest üllatavatest keerdkäikudest noore naise põneval eneseotsingu teekonnal. Filmi tuumaks on Sonita vastuhakk sundabielu vastu läbi kunsti meediumi – luues muljetavaldava ja dramaatilise räpivideo.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 19. oktoobril kell 15:00. Mõlemat seanssi tuleb sisse juhatama laulja Sandra Ashilevi.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Description for TAKE YOUR CLASS TO CINEMA

The Take Your Class to Cinema programme is intended for the students of the older grades of basic school and the secondary school level. The series shows youngsters various documentaries that have won prizes at international film festivals. We choose films for the programme on the basis of the carrying topics of the national curriculum: the environment, sustainability, citizens’ initiative, cultural identity, health, values, and many other important areas. The screenings always include an introduction and film related study materials. Pre-registered groups get a discount and teachers can enjoy the screenings free of charge. During the academic year, every month includes two screenings of one film. The films are shown in the original language with Estonian subtitles

Next movies at TAKE YOUR CLASS TO CINEMA series

Klassiga kinno: Berliini mässuline keskkool

18.03.2019
15:00

Klassiga kinno: Kõigest hoolimata

15.04.2019
15:00

Klassiga kinno: ANTROPOTSEEN: Inimese ajajärk

13.05.2019
15:00

Previously featured films at TAKE YOUR CLASS TO CINEMA series

Klassiga kinno: Tere tulemast Soodomasse

18.02.2019

Klassiga kinno: Kodumängud

21.01.2019

Klassiga kinno: Kapist välja

17.12.2018

Klassiga kinno: Raisus! Lugu toidu raiskamisest

15.10.2018
  •  
  • 1 of 11